Купальська ніч в Україні: традиції та обряди на Івана Купала

В ніч проти 7 липня українці традиційно святкують прихід свята Івана Купала. Цю ніч ще називають Купальські ночі, адже цей період славиться особливими магічними обрядами.

Цієї ночі люди збирають біля відкритих природних водойм: на березі розпалюють багаття, як символ очищення, стрибають через нього в парі з коханими, аби ніколи не розлучатися та очиститися, оздоровитися, зберегти красу та молодість, також дівчата плетуть вінки з польових квітів та пускають їх за течією по воді.

Це таке собі ворожіння на судженого – якщо її вінок знайде на іншому березі хлопець – за нього вона і вийде заміж, якщо ніхто не знайде – ще дівуватиме рік. 

Це не є християнським святом. Воно походить від язичництва і досі побутує, як свято розваг. Купала або Купайла зазвичай зустрічали у день літнього сонцестояння. З приходом християнства на землі України свято все одно залишилося і отримало назву Івана Купала. 

Традиційно головними героями свята є міфічні боги Купайло та Марена. На честь них плетуть їхні опудала та символічно спалюють їх або пускають по воді. Купайло вважається  повелителями краси, молодості, шлюбу та врожаю. А Марена або Мара – богиня смерті, яку теж намагаються задобрити. У цю ніч існує повір’я, що всі зібрані трави мають неймовірну цілющу силу. 

Взагалі це свято створене для молоді та неодружених. Цієї ночі вони ворожать, співають, танцюють та прикликають своє кохання. Одружені теж можуть бути присутніми, але у більшості святкувань участі не беруть. 

Вранці необхідно обов’язково скупатися у водоймі – це подарує зцілення та нові сили.

Святкуйте та розважайтеся! Нехай всі ваші бажання здійсняться! 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.