п`ятниця, 19 квітня

День святої Ганни ‒ традиції, прикмети та заборони

День святої Ганни християни відзначають щорічно 22 грудня. Вважається, що саме цього дня була зачата Пресвята Богородиця.

В Україні з давніх часів це свято вважали одним з найважливіших. У народі його називають “Ганна Зимова” або “Ганна Холодна”, пише Gazeta.ua.

Батьки Богородиці Ганна і Іоаким були праведниками. Але до старості у них не було дітей. Тож у своїх молитвах вони пообіцяли, що віддадуть дитя на служіння Богу якщо Господь почує їхні молитви.

Зрештою Ганна і Іоаким вирушили в Єрусалим, там зачали і народили Марію і майже відразу ще маленькою віддали її до храму.

Свята Ганна вважається покровителькою вагітних жінок і матерів. Тому основні заборони 22 грудня стосуються тих, хто чекає дитину. Зокрема, вагітним заборонено займатися домашніми справами, розпалювати вогонь, в’язати, шити і вишивати. Не можна цього дня також стригти волосся і нігті, спілкуватися з хворими або понівеченими людьми.

Важко працювати, лаятися і сваритися у день святої Ганни не можна всім жінкам. Вважали, якщо жінка порушить ці заборони, то може накликати на себе біду.

За народними традиціями в Україні цього дня дівчата збиралися разом, розповідали історії і готувалися до зустрічі Нового року. 22 грудня також готували смачні страви і робити прикраси для ялинки.

Із Днем святої Ганни пов’язано багато прикмет. Казали, яка погода до полудня ‒ такою буде й до кінця грудня. Помітили також, якщо 22 грудня дощить, то весна також буде дощовою. А якщо не буде вітру, слід чекати хорошого врожаю фруктів. Якщо ж на Ганни яскраве сонце, то напередодні Нового року вдарять морози.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.