8 грудня католицька церква відзначає День непорочного зачаття Діви Марії.
Католики вірять, що, хоча діва Марія народилася від звичайних людей, первородний гріх не торкнувся її. Про історію свята, як його відзначати і що не можна робити.
Непорочне зачаття Діви Марії: історія
Відомо, що в стародавній церковній традиції версія про безгрішне зачаття не знайшла підтримки. Але 1476 року свято Непорочного зачаття ввів папа римський Сікст IV. А в 1954 році папа Пій IX офіційно закріпив догмат, що Богородиця позбавлена первородного гріха. Сталося це саме 8 грудня.
Виходячи з цього догмату, Богородиця була єдиною з людей, яка звільнилася від первородного гріха і з моменту зачаття була нездатна чинити погано.
Традиції в День непорочного зачаття Діви Марії
У календарі католицької церкви 8 грудня – головне свято Богородиці. Цього дня католики збираються в костелах, щоб взяти участь в урочистому богослужінні.
Свято непорочного зачаття відзначають католики всіх країн Східної Європи, а також частково в Німеччині, Австрії, Італії, Іспанії, Швейцарії та Португалії.
За традицією, в День непорочного зачаття Діви Марії починається продаж червоно-зелених квітів, відомих як “Різдвяна свічка”, – без них у це свято не обходиться жодна сім’я. Збір від продажу цих квітів йде на добродійність.
У всіх костелах Європи в цей день відбуваються урочисті богослужіння, під час яких виконується гімн Ave, maris stella! (“Радуйся, зірка морська!”), який прославляє Богородицю.
В Іспанії, де Свята Діва Марія вважається покровителькою, цей день відзначають як національне свято. По всій країні влаштовують фестивалі та співають гімни.
Що не можна робити в цей день
У деяких країнах світу День непорочного зачаття діви Марії є неробочим днем. Так, це Андорра, Аргентина, Австрія, Ватикан, Венесуела, Східний Тимор, Іспанія, Італія, Колумбія, Ліхтенштейн, Макао, Мальта, Монако, Нікарагуа, Парагвай, Перу, Португалія, Сан-Марино, Сейшельські острови, Чилі, Швейцарія (частково ) і Екваторіальна Гвінея.
Підтримайте проект на Patreon