п`ятниця, 19 квітня

26 березня – яке сьогодні свято та чого не можна робити. Іменини, традиції, заборони, прикмети та визначні події

26 березня — 85-й день року (86-й у високосні роки) у григоріанському календарі. До кінця року залишається 280 днів.

Іменини

26 березня День ангела відзначають: Терентій, Микола, Олександр, Михайло, Григорій, Христина.

Сватя та пам’ятні дати

День внутрішніх військ МВС України (нині День Національної гвардії)

День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України відзначається щорічно 26 березня – в день ухвалення Верховною Радою України в 1992 році Закону «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України».

Фіолетовий день (День хворих на епілепсію)

Одного разу дев’ятирічна дівчинка Кессиди Меган (Cassidy Megan), страждаюча від епілепсії, вирішила показати іншим людям, що вона нічим не відрізняється від них. За свої дев’ять років дитина вже встиг відчути на собі певну зневагу з боку дорослих і однолітків, які сприймали її захворювання не зовсім адекватно, вважаючи його чимось на зразок легкої форми божевілля.

У православній церкві 26 березня вшановують пам’ять Никифора-сповідника, який жив наприкінці першого тисячоліття нашої ери і прославився благочестивим життям і подвигами в ім’я віри. Залишив після себе безліч літературних праць, присвячених богослов’ю. Вважається, що саме на Никифора від зимової сплячки ведмеді прокидаються і залишають свої барлоги. Саме тому 26 березня намагалися в ліс без особливої ​​потреби не ходити. У народі говорили: “На Никифора стежки чорніють, а сніг тривожиться”.

Традиції на Никифорів день 26 березня

В цей день просто слід піти на риболовлю, особливо завзятим рибалкам. Так як вважається, що в Нікіфоров день відмінно судак клює, язь, окунь, плотва та щука. До речі, зауважте, якщо гуси хлюпаються у воді, то і кльов буде хорошим. Так як зараз піст, то риба стане відмінною пісною стравою. Тому часто у цей час варили юшку.

Цей день краще провести час подалі від лісу, тому що як раз прокидається ведмідь, а його наші предки вважали людиною-перевертнем. Тому багато прикмет були пов’язані саме з цією твариною. Наприклад, іменинників вважали такими ж міцними і сильними, як ведмідь, але і такими ж повільними, навіть хода в них схожа. Такі люди надійно вберігають будинок та домашнє вогнище.

Сьогодні ще потрібно скупатися в джерельній воді. Тому що вона, за повір’ям, має сильну цілющу силою і може вилікувати від будь-яких недугів. Її і пити в цей день потрібно побільше. А прекрасній статі слід почати ранок з того, щоб вмитися цією водою. Так можна довше залишатися молодою і красивою. Джерельною водою навіть миють підлогу в будинку. Це принесе усім мешканцям дому здоров’я і щастя.

26 березня: народні прикмети та повір’я

  1. У цей день спостерігали за птахами: якщо першим зяблик прилетів – до холоднечі, жайворонок – до тепла.
  2. Якщо до 26 березня прилетіли гуси, рік буде врожайний.
  3. Якщо гуси у воді полощуться, скоро потеплішає.
  4. Туман – до дощового літа.
  5. Ведмідь прокинувся – настала справжня весна.
  6. Якщо з берези багато соку тече, літо буде непогоже.
  7. Сонячний день – до хорошого урожаю зернових.
  8. Північний вітер і рання гроза – до холодної весни. Якщо під час грози віє вітер південний, весна теплою буде.
  9. На Никифора потрібно з повагою ставитися до рослин. Якщо в цей день зрубати дерево, то можна накликати біду.
  10. Сни з 25 на 26 березня безпечні, але краще про них нікому не розповідати. Сновидіння, побачені вдень 26 березня, не виповняться.

Люди, які народилися 26 березня, відрізняються добрим і поступливим характером. Вони створюють в будинку затишок і оберігають домівку. Їм судилося прожити довге і спокійне життя. В якості талісмана їм слід носити топаз.

Визначні події, що відбулись 26 березня в Україні і світі

  • 1826 — Шуберт дав свій єдиний публічний концерт
  • 1845 — у США запатентований медичний пластир
  • 1871 — була утворена Паризька комуна
  • 1881 — Румунія проголошена королівством
  • 1904 — завершене будівництво та здана в експлуатацію нова будівля Львівського залізничного вокзалу
  • 1917 — із заслання повернувся історик і політик Михайло Грушевський
  • 1920 — Латвія визнала незалежність Української Народної Республіки та її уряд
  • 1945 — завершилась битва за Іодзіму — єдина наземна операція японських сил, в якій втрати армії США перевищили їхні власні
  • 1989 — в Радянському Союзі відбулися перші вільні вибори народних депутатів СРСР, які стали початком реальних змін в політичній системі країни
  • 1992 — Верховна Рада України приняла закон «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України». Цей день вважається Днем внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України
  • 1995 — у перших семи країнах ЄС вступили в дію Шенгенські угоди про скасування візового контролю на кордонах
  • 2006 — чергові парламентські вибори в Україні
  • 2008 — вперше в Новій Шотландії, Канада відбулась акція на підтримку хворих на епілепсію, яка отримала назву — Фіолетовий день

Видатні люди, що народились 26 березня

  • 1516 — Конрад Геснер, швейцарський природодослідник, автор першої зоологічної енциклопедії «Історія тварин»
  • 1835 — Олександр Литовченко, український історичний живописець.
  • 1874 — Роберт Фрост, американський поет.
  • 1911 — Теннессі Вільямс, американський драматург, лауреат Пулітцерівської премії 1948 року за п’єсу «Трамвай „Бажання“» та 1955 року за п’єсу «Кішка на розпеченому даху».
  • 1913 — Пал Ердеш, угорський-єврейський математик, ймовірно написав найбільшу кількість наукових статей з математики (близько 1500)
  • 1925 — П’єр Булез, французький композитор і диригент.
  • 1931 — Леонард Німой, американський кіноактор, фотохудожник, поет; син українських єврейських емігрантів з Ізяславу. Відомий насамперед за роллю Спока у фантастичному серіалі «Зоряний шлях»/«Стар трек»
  • 1948 — Стівен Тайлер, американський музикант, автор пісень, відоміший як лідер гурту Aerosmith.
  • 1949 — Патрік Зюскінд, німецький письменник і кіносценарист, автор романів «Контрабас», «Парфумер», «Історія пана Зоммера».
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.