23 вересня — День осіннього рівнодення: традиції, прикмети та головні заборони

День осіннього рівнодення – це день астрономічного початку осені. У цей день вересня Сонце сходить точно в точці сходу і заходить точно в точці заходу Землі. Ми маємо можливість спостерігати, що воно знаходиться під і над горизонтом однаковий час, тобто день дорівнює ночі. Дати та час моменту нового сонцестояння і рівнодення варіюються в межах одного дня. Особливо це стосується літнього сонцестояння в червні 20 – 21 числа, зимового в грудні 21 – 22 числа і осіннього рівнодення в вересні – в діапазоні 22 – 23 числа.

Період, коли день стає коротшим за ніч, триває від дня осіннього до дня весняного рівнодення, а явище рівнодення відбувається, коли центр нашого небесного світила – Сонця, в своєму видимому русі по екліптиці перетинає небесний екватор, своєрідне велике коло небесної сфери, площина якого перпендикулярна осі світу і збігається з площиною земного екватора. Він є основою екваторіальної системи небесних координат.

Нагадаємо, що весняне й осіннє рівнодення в науці вважаються астрономічним початком однойменних пір року. Проміжок між двома однойменними рівноденнями називається тропічним роком. Цей рік прийнято для вимірювання часу і становить приблизно 365,2422 сонячних діб, тому рівнодення припадає на різний час доби, пересуваючись вперед щоразу майже на 6 годин.

Що не можна робити у рівнодення

  • У цей день не можна ні з ким сваритися та лаятися
  • Не можна лихословити, обманювати.
  • Не потрібно зловживати спиртними напоями.
  • Не слід надмірно навантажувати себе роботою, адже навіть наші предки, зібравши урожай, відпочивали на рівнодення.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.