п`ятниця, 6 грудня

23 серпня – яке сьогодні свято та чого не можна робити. Іменини, традиції, заборони, прикмети та визначні події

23 серпня  — 235-й день року (236-й у високосні роки) у григоріанському календарі. До кінця року залишається 130 днів.

Іменини

23 серпня День ангела імені святкують: Лаврентій, Роман, В’ячеслав, Лавр, Панас, Сава, Фелікс. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

23 серпня – День державного прапора України

23 серпня 1991 року, після провалу путчу в Москві, група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради.

Щороку 23 серпня в Україні відзначається День державного прапора України.

Свято було засновано в 2004 році президентом Леонідом Кучмою. Однак історія українського прапора почалася задовго до цього.

Першим задокументованим використанням жовтого та синього кольорів був герб Львівської землі. А ось перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора 22 березня 1918 року, коли Центральна Рада прийняла Закон, затвердивши поєднання жовтого і блакитного кольорів як прапору Української Народної Республіки.

23 серпня 1991 року, після провалу путчу в Москві, група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради. Цей прапор досі, як реліквія, зберігається під склом у музеї ВРУ. 

День Лаврентія

У церкві 23 серпня вшановують пам’ять святого Лаврентія, якому часто моляться про захист від хвороб і пристріту. Також вважається, що він допомагає вилікувати хвороби очей, а тому, раніше йому молилися 23 серпня про те, щоб сліпі люди прозріли.

Відзначають 23 серпня день, присвячений Лаврентію Римському, який жив в III столітті і служив архідияконом в римській християнській громаді. Згідно з переказами, походив Лаврентій з міста Оска, яке раніше знаходилося на території сучасної Іспанії. Його вчителем був архідиякон Сикст. Після того, як Сикста призначили римським єпископом, Лаврентія висвятили в диякони. Йому було доручено стежити за майном церкви, а також піклуватися про бідних. На жаль, Лаврентій дуже постраждав під час гонінь, організованих у відношенні християн імператором Валеріаном. Тоді багато священиків були страчені, а християни – вигнані з міст.

Також засудили до страти Сикста, який незадовго до цього моменту встиг попрощатися з Лаврентієм і сказати, що незабаром його чекає та ж сама доля. Також він наказав своєму учневі роздати всі церковні багатства бідним. Як тільки Лаврентій зробив це, практично відразу його схопили і відправили в ув’язнення. У в’язниці Лаврентій здійснював чудеса, зокрема, зцілюючи хворих. Багатьох, завдяки цьому, Лаврентій зміг навернути у свою віру. Далі його викликали на суд, де наказали віддати державі всі церковні скарби. Лаврентій попросив відпустити його на три дні, і протягом цього часу решту роздав нужденним, а потім з’явився до імператора з натовпом жебраків і сказав: «Ось, справжні скарби храмові». Імператор дуже розлютився і наказав піддати Лаврентія тортурам.

Народні прикмети на 23 серпня

  • Дощова погода, відсутність вітру – все це віщує не дуже холодну осінь і зиму.
  • Спекотна погода 23 серпня – осінь буде теплою.
  • Дощ і тепло – прикмета до того, що риболовля буде вдалою.

Події

  • 1866 — за Празькою угодою Венецію передано Королівству Італія.
  • 1904 — запатентовано автомобільний шинний ланцюг.
  • 1918 — Рада міністрів Української Держави затвердила постанову про створення в Києві Державного драматичного театру.
  • 1919 — під час наступу на Київ армія УНР зайняла Новоград-Волинський.
  • 1939 — у Москві підписано Пакт Молотова — Ріббентропа і таємний протокол до нього, за яким Європу поділили за сферами впливу Третій Рейх і СРСР.
  • 1942 — початок Сталінградської битви.
  • 1975 — відкриття Харківського метрополітену.
  • 1989 — в 50-у річницю підписання радянсько-німецького пакту відбулася акція «Балтійський шлях», коли мешканці Литви, Латвії і Естонії утворили живий ланцюг завдовжки майже 600 км — близько двох мільйонів людей (найбільший живий ланцюг у світі).
  • 1990 — у Бердянську на місцевому стадіоні «Торпедо» вперше в СРСР стартувала міжнародна музично-екологічна акція «САМ» («Врятуємо Азовське море!»). Вперше на великому міжнародному форумі над стадіоном було піднято синьо-жовтий прапор. Цей день згодом стане День Державного Прапора України.
  • 1994 — позачергова сесія севастопольської міськради прийняла незаконне рішення про визнання російського правового статусу міста Севастополя.
  • 1998 — встановлене звання Герой України.

Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.