п`ятниця, 19 квітня

22 листопада – преподобної зимової Матрони Константинопольської: традиції, прикмети та головні заборони

У церкві 22 листопада вшановується пам’ять преподобної Матрони Царгородської, яка жила в Константинополі в V столітті. В юності їй довелося вийти заміж за заможного чоловіка. У шлюбі Матрона народила доньку і в якийсь момент зрозуміла, що їй хочеться служити Богу. Матрона часто відвідувала храм, де проводила багато часу в молитві та спілкуванні з благочестивими людьми. Згодом вона стала наслідувати їм, тримала піст, через що почала конфліктувати з чоловіком. У результаті, Матрона прийняла рішення залишити сім’ю і стала служити Богу.

Жінка прийняла рішення відправитися в чоловічий монастир, щоб чоловік не зміг знайти її. Віддавши дочку на виховання, Матрона переодяглася в чоловічий одяг, обстригла волосся і вирушила в чоловічий монастир, де представилася євнухом. Довгий час вона жила в монастирі преподобного Вассіана, але коли ігумен розкрив секрет, відправив в жіночий монастир, і там Матрона також провела тривалий термін, вражаючи всіх своїм благочестям. Згодом вона сама стала ігуменею.

22 листопада – День Мотрони Зимової: прикмети і традиції

У народі вважали, що з Зимової Матрони налітають морози і на ноги встає зима, убита михайлівськими відлигами (Михайлов день 21 листопада).

У цей день було прийнято роздавати одяг нужденним. Господині перебирали речі в скринях і непотрібні віддавали. Важливо пам’ятати, що віддавати речі потрібно тільки випрані, інакше ви свою удачу віддасте іншій людині.

У цей день намагайтеся менше говорити і не перевантажуйте себе зайвими турботами. На цю дату краще не планувати важливих зустрічей і переговорів, не варто брехати і хитрувати. День підходить для очищення організму. Знахарі не радять сьогодні приймати жирну, гостру і важку їжу. Щоб вирівняти домашню енергетику і нейтралізувати шкідливі впливи, на Зимову Матрону можна придбати додому рослину цикламен або азалію.

22 листопада здійснюється святкування чудотворної ікони Божої Матері «Скоропослушниця», написаної на Святій горі Афон. Зберігається святий образ в монастирі Дохіар. Перед іконою «Скоропослушниця» в цей день молилися про прозріння очей, при кульгавості, про порятунок з полону, за дітей, про бажання мати здорову дитину, при корабельній аварії.

Народні прикмети на 22 листопада:

  • Вранці іній видно – у наступному році буде хороший врожай вівса.
  • Дощ пішов – прикмета, що пшениця вродить.
  • Снігопади віщують негоду в травні.
  • Якщо 22 листопада іній покриє дерева, то скоро настануть сильні морози.
  • Туман пророкує відлигу у найближчі дні.
  • Качки досі у водоймах плавають і не відлітають навіть в холодний день – тепло збережеться ще довго.
  • Якщо людина народилася 22 листопада, то її талісманом є рубін.
  • Гуси вийшли на лід – прикмета, що буде потепління.
  • Якщо віддати кому-небудь 22 листопада стару, але не випрану річ, – своє щастя в чужі руки віддати.
  • Якщо сон приснився на Матрону, то він збудеться на наступний день опівдні.

22 листопада: що не можна робити сьогодні

Раніше наші предки в день осіннього рівнодення відвідували кладовища і прикрашали могили. Не дотримання цієї традиції могло накликати біду.

Також не можна відмовляти гостям, а навпаки – накрити святковий стіл та пригощати смаколиками усіх охочих.

До цього дня ви повинні були докласти максимум зусиль, щоб підготуватися до зими – дрова, закрутки, заготовлення тощо. Інакше – мороз та холоди буде дошкуляти вам усю зиму.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.