п`ятниця, 19 квітня

18 липня – яке сьогодні свято та чого не можна робити. Іменини, традиції, заборони, прикмети та визначні події

18 липня — 199-й день року (200-й у високосні роки) в григоріанському календарі. До кінця року залишається 166 днів.

Іменини

18 липня День ангела відзначають: Анна, Афанасій, Варвара, Василь, Геннадій, Єлизавета, Сергій, Степан

Афанасьєв день: історія

У церкві 18 липня відзначають день преподобного Афанасія Афонського, який народився в Трапезунді і досить рано залишився сиротою. Його вихованням зайнялася одна черниця, і Афанасій (Панас) настільки полюбив її, що прагнув у всьому наслідувати. Особливо це стосувалося чернечого життя, молитов, постів. Згодом Афанасій навіть приймає постриг, перебуваючи на території Киминского монастиря. Він зважується на подвиг безмовності та поселяється в затишному місці неподалік монастиря. Часто самітнику доводилося боротися з бісами, які намагалися розворушити в ньому почуття ненависті до навколишнього світу.

І одного разу Панас практично піддався сумнівам, але вирішив рівно один рік витерпіти, а потім скоритися волі Божій. Раптово в останній день з неба пролилося яскраве світло, і гріховні помисли Афанасія розсіялися в ту ж мить. Після цього в його келію стали приходити паломники, які хотіли звернутися за допомогою чи порадою. Переказ свідчить, що до Афанасія кілька разів являлася навіть сама Богородиця.

Сам Афанасій побудував храм недалеко від Афона, а загинув в результаті нещасного випадку, пов’язаного з цією спорудою. Несподівано під час проведення будівельних робіт обрушився верх храму і під уламками загинув Афанасій.

Раніше саме на Опанаса відзначали свято Місяця і проводили обряди, пов’язані з цим небесним світилом. Вважалося, що місяць святкує свій день народження саме 18 липня. Увечері в цей день спостерігали за місяцем, вважалося, що якщо він грає, перебігає з місця на місце, або змінює свій колір і ховається за хмари, то треба чекати хорошого врожаю. Якщо місяць світить ясно, осінь буде сухою і теплою.

18 липня: традиції і звичаї в Афанасьєв день

Якщо Івана Купала (7 липня) і Петров день (12 липня) вважаються святами сонця, то Афанасьєв день – святом місяця.

Увечері наші предки виходили на вулицю і дивилися на місяць. Якщо місяць «грає», то урожай буде хорошим. День вважався чоловічим святом місяці. Коли стемніє, люди похилого віку виводили молодих хлопців на вулицю «дивитися, як грає місяць, сили чоловічі збирати». Дивлячись на місяць, люди просили подарувати їм здоров’я, щастя і благополуччя.

У цей день прийнято проводити обряди на місяць. Якщо він знаходиться в стадії росту, то читають замовляння для залучення любові і грошей в своє життя. На спадному місяці зазвичай знімають порчу і очищають організм. В повний місяць можна провести ритуал на виконання заповітного бажання.

Народні прикмети на 18 липня

Якщо місяць видно на небі, то можна очікувати хорошого врожаю

Жовті хмари – прикмета того, що скоро дощ почнеться

Місяць здається 18 липня туманним і великим – найближчим часом погода зіпсується

Місяць, навпаки, білий і блискучий – це прикмета, яка віщує холодну погоду, але без дощів.

Зелений Місяць 18 липня – чекай опадів зовсім скоро

Події

  • 390 до н. е. — битва при Алії. Римська армія зазнала поразки від галлів під керівництвом кельтського вождя Бренна.
  • 64 — В Римі здійнялась «Велика пожежа», яка не вщухала протягом тижня й знищила практично весь (10 з 14 кварталів) Рим (згорів навіть імператорський палац).
  • 1672 — В розпалі міжусобної боротьби в час Руїни відбулася битва під Четвертинівкою, сили Дорошенка перемогли Ханенка.
  • 1870 — Перший Ватиканський собор майже одноголосно прийняв Першу догматичну конституцію «Про церкву Христову».
  • 1878 — Шведський полярний дослідник Адольф Ерік Норденшельд першим пройшов північним шляхом з Атлантичного океану в Тихий.
  • 1898 — П’єр і Марія Кюрі представили в Паризьку Академію доповідь про те, що, окрім урану, існують і інші радіоактивні елементи.
  • 1915 — В Адріатичному морі австро-угорським підводним човном потоплений італійський крейсер «Джузеппе Гарібальді».
  • 1936 — У Радянському Союзі почався перший турнір за Кубок СРСР з футболу.
  • 1946 — Відновлено в еміграції Спілку української молоді.
  • 1947 — Король Великої Британії Георг VI підписав закон про незалежність Британської Індії.
  • 1954 — Перший фестиваль джазової музики в Ньюпорті, штат Род-Айленд, США.
  • 1968 — Засновано компанію «Intel».
  • 1972 — Звинувативши СРСР у зриві графіка постачання озброєння, єгипетський президент Анвар Садат поставив вивести з країни 20 тисяч радянських військових «радників».
  • 1995 — Біля стін Софійському соборі в Києві поховано українського Патріарха Володимира. Спроба поховати тіло Патріарха у Софійському соборі наштовхнулася на опір зі сторони духовенства УПЦ МП та силові дії з боку загонів спеціального призначення МВС України.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.