17 січня – Собор святих сімдесяти апостолів Христових

Собор святих сімдесяти апостолів Христових – свято, яке було встановлене православною церквою на честь 70 святих апостолів. Вони були обрані Ісусом Христом, щоб благовістити Євангеліє по всьому всесвіту. Після зішестя Святого Духа апостоли проповідували в різних країнах, багато з них були в’язнями за Христа, багато хто прийняв мученицьку смерть.

Посилаючи апостолів на служіння ближнім, Господь говорить такі слова:

«Ідіть! Я посилаю вас, як ягнят між вовків. Не беріть ні мішка, ні торби, ні взуття, і нікого в дорозі не вітайте. В який дім увійдете, спочатку кажіть: мир дому цьому. І якщо буде там син миру, то спочине на ньому мир ваш, а коли ні, то до вас повернеться» (Лк. 10: 3 – 6).

В цих словах відображено те, що має бути цінним й для всіх нас: чистота намірів, служіння Господу, побажання миру й добра ближнім.

Що не можна робити 17 січня

Якщо ви зібралися в далеку подорож, то будьте обережні і намагайтеся не брати з собою маленьких дітей.

За народним повір’ям, у цей день необхідно зашити в хустку чортополох і носити в кишені. Це вбереже від зурочення і допоможе мандрівникові.

Згідно з місячним календарем, 17 січня – 23 місячний день. Цього дня краще не займатися судовими справами, бізнесом, вирішувати питання, пов’язані з нерухомістю. Особливо небезпечно сваритися, конфліктувати. Укладення шлюбів у цей день також вкрай несприятливе.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.