Неділя, 15 грудня

17 листопада – яке сьогодні свято. Іменини, традиції, заборони, прикмети та визначні події та чого не можна робити

7 листопада — 321-й день року (322-й у високосні роки) у григоріанському календарі. До кінця року залишається 44 днів.

Іменини

17 листопада День ангела відзначають: Ілля, Олександр, Іван, Порфирій, Семен, Степан, Фаїна, Федір

17 листопада – день Яреми

17 листопада в церковному календарі це день пам’яті святих мучеників Нікандра єпископа Мирського) і Єрмея (пресвітера).

Переказ свідчить, що Нікандр і Ермей навчалися у святого Тита, який в свою чергу був учнем апостола Павла. Вони активно проповідували християнство і багатьох навернули до віри. Про це дізналися правителі, які поклонялися ідолам, і проповідників схопили. Їх умовляли, їм погрожували, їх катували, але вони не відреклися від віри. У підсумку Ермея і Нікандра піддали смерті.

У цей день часто буває погана погода. У наших предків існувала приказка: «Ярема – сиди вдома». А все тому, що існувала думка, що в цю пору нечиста сила спустилася на землю і розгулює вулицями, намагаючись проникнути в будинки, щоб поцупити вугілля або вогонь.

Згідно із віруваннями, нечисть особливо приваблювали порожні хати або будинки з відкритими дверима. Тому двері замикали на всі засуви і в житло намагалися нікого стороннього не пускати.

У селянських сім’ях в цей день зайвий раз за поріг не виходили. Жінки готували їжу, топили піч, прибирали. Увечері дівчата збиралися за рукоділлям. Вони пряли або ткали.

Щоб захистити будинок від усього поганого, стародавні слов’яни на віконницях і над вікнами вирізали хрести або серпи. Вірили, що цей нехитрий оберіг захистить їх від негативу.

Сни з 16 на 17 листопада обов’язково потрібно запам’ятати. Вони вказують, чого ви можете досягти в житті, а чого слід остерігатися.

17 листопада: традиції та звичаї

Наші предки протягом багатьох століть запримітили, що 17 листопада — день нещасливий, тому суворо дотримувалися низки заборон:

1. Не можна сьогодні ходити по перехрестю. Згідно з народними повір’ями, у цей день на них збирається нечисть надприродної сили. Якщо не виходить обминути перехрестя, то перед тим, як ступити на нього, три рази перехрестіться і прочитайте молитву «Отче наш».

2. Нічого з дому не виносьте (гроші, продукти, речі).

3. Не святкуйте весілля, не заводьте нові знайомства, не починайте важливих справ — хорошого результату не буде.

Намагайтеся ввесь сьогоднішній день провести вдома.

17 листопада — один із найбільш енергетично важких днів у році. У народі його прозвали «Ярема — сиди вдома», і намагалися по можливості нікуди не виходити.

Народні прикмети на 17 листопада

  1. Мишей більше, ніж зазвичай – прикмета, що буде холодна зима
  2. В молодий Місяць сніг випав – скоро він розтане
  3. Якщо в новий Місяць встановилася певна погода, то вона буде триматися до кінця місяця
  4. Ліс 17 листопада здається здалеку чорним – чекай відлиги
  5. Білі круги навколо сонця – за прикметами, чекай сніжну бурю
  6. Не можна нічого виносити з дому – втратиш щастя
  7. Не можна давати грошей у борг навіть самим близьким друзям і родичам
  8. Потрібно накреслити хрести над дверима і вікнами з допомогою крейди – так нечиста сила в будинок не проникне
  9. Для захисту від злих сил можна насипати на підвіконня трохи горобини
  10. Щоб захиститися від духів, можна використовувати зміїний виповзок (шкірку змії, яка скидається в процесі линьки), підкову
  11. Не потрібно грати весілля 17 листопада, укладати угоди або судитися, знайомитися з новими людьми – ці справи не будуть успішними і ніякої користі не принесуть
  12. В цей день варто утримати чоловіка в родині, коли він захоче піти до коханки, то після цього він буде залишатися вірним своїй дружині

Події

  • 1663 — укладені т. зв. «Батуринські статті» між гетьманом І. Брюховецьким та московським урядом що дещо обмежували гетьманську владу в Україні на користь московського царя.
  • 1804 — Засновано університет у Харкові.
  • 1869 — в Єгипті офіційно відкрився Суецький канал.
  • 1913 — Панамським каналом проходить перше судно.
  • 1921 — закінчився поразкою Другий Зимовий похід Армії УНР. Волинська повстанська група генерал-хорунжого Юрка Тютюнника зазнала поразки під с. Малі Миньки на Житомирщині, усіх полонених було розстріляно під Базаром
  • 1939 — тисячі студентів міста Праги та їхніх викладачів вийшли на вулиці міста, протестуючи проти нацистської окупації, але були арештовані й розстріляні або відправлені в концтабори. На пам’ять про цю подію Україна, згідно з Указом Президента (№ 659/99, від 16 червня 1999), разом із світовою спільнотою відзначає День студента.
  • 1948 — введено в експлуатацію газопровід Дашава — Київ, діаметром 500 мм і довжиною 509 км. Офіційний день заснування «Київтрансгазу».
  • 1959 — Південноафриканьска компанія «Де Бірс», Йоганнесбург, починає виготовлення штучних діамантів.
  • 1964 — Велика Британія заявляє про свій намір заборонити експорт зброї до Південної Африки.
  • 1966 — у ніч з 16 на 17 листопада 1966 р. зареєстрований найбільший метеорний дощ: метеори потоку Леонідів (з’являються регулярно через кожні 33,25 року) були видні на небі між східною частиною СРСР і західною частиною Північної Америки.
  • 1967 — «The Beatles» закінчують роботу в студії над альбомом «Magical Mystery Tour».
  • 1968 — Переговори в Солсбері між представниками Великої Британії і Родезії заходять в безвихідь.
  • 1969 — В Гельсінкі починаються радянсько-американські переговори по обмеженню стратегічних озброєнь.
  • 1970 — Після м’якої посадки на поверхню Місяця в районі Моря Дощів космічної станції «Місяць-17» в подорож по супутнику Землі відправляється «Місяцехід-1».
  • 1971 — Військовий переворот в Північній Ірландії.
  • 1989 — Поліція розігнала студентську демонстрацію в Празі, приурочену до 50-річчя протестів проти нацистської окупації 1939 р. З цього фактично почалася «оксамитова революція», що повалила комуністичну владу в Чехословацькій Соціалістичній Республіці.
  • 1989 — Беназір Бхутто обрали прем’єр-міністром Пакистану.
  • 1994 — Верховна Рада України скасувала Декларацію про суверенітет Криму (Постанова ВРУ № 250/94-ВР «Про виконання Постанови Верховної Ради України „Про політико-правову ситуацію в Автономній Республіці Крим“»).
  • 2000 — Україна ніколи не буде ядерною державою, заявив екс-президент України Леонід Кучма на зустрічі із студентами Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.