п`ятниця, 1 березня

12 квітня – день Святого Іоанна, Іоанн Ліствичник: традиції, прикмети та головні заборони

За прикметами на 12 квітня судили про погоду на найближчі дні. У православ’ї в цей день вшановують преподобного Іоанна Ліствичника, автора богословського твору «Ліствиця райська», який розповідає про ступені сходження ченця до моральної досконалості.

Іоанн жив в VI столітті, в юності залишив світ і оселився в Синайському монастирі, де прийняв чернецтво. Після 19 років послуху пішов в безлюдне місце, що знаходиться у підніжжя гори Синай, де провів 40 років в подвигах безмовності, молитов і посту. Уже в похилому віці монахи обрали святого настоятелем Синайського монастиря. Керуючи обителлю, Іван написав свій знаменитий твір, який для багатьох став керівництвом до чернечого життя.

Особливим шануванням «Ліствиця» користувалася на Русі. Вона стала улюбленою книгою для багатьох православних людей і передавалася з покоління до покоління.

12 квітня – традиції, звичаї та обряди дня

Сьогодні прийнято в молитвах звертатися до Івана Ліствичника, щоб послав він весняні дощі і землю перед посівною промочив. В знак шанування святого в його день заведено випікати печиво у вигляді драбинки.

Слов’яни вірили, що 12 квітня з раннього ранку і до пізньої ночі Домовик біснується і домочадців не впізнає. Весь рік він смирно живе і доглядає за будинком, а сьогодні єдиний день, коли Господар-батюшка сильно сумує і починає вередувати.

Може бити домашніх тварин, людей мучити. Щоб уникнути цього, краще відразу вранці задобрити Домовика і поставити йому за грубку тарілку каші з коржиками.

Молодим подружнім парам небажано сьогодні ходити в гості до батьків

На Русі здавна склалася прикмета, згідно з якою 12 квітня молодятам не заведено ходити в гості до батьків.

У народі помітили, що цей день несприятливий, зустріч обов’язково закінчується сваркою.

Якщо відвідування мами і тата не терпить до завтра, тоді заплануйте візит на пізній вечір, коли день вже підходить до кінця.

Правила, які треба засвоїти молодятам та їх батькам, щоб завжди у відносинах між ними панували мир і взаєморозуміння:

Обов’язково новоспечене подружжя повинно проявляти повагу до батька і матері своєї другої половинки. Батьки в свою чергу повинні поводитися стосовно невістки (або зятя) ввічливо.

Часто на першому етапі подружнього життя виникають спірні питання. Вирішувати їх краще колегіально і зберігаючи при цьому спокій. Ні в якому разі ні молодому, ні старшому поколінню не потрібно доводити свою правоту, і вже тим більше переходити на крик і лайку.

Мама з татом, звичайно ж, прожили життя і багато чому можуть навчити своїх дітей. Але не можна забувати, що поради гарні лише тоді, коли в них мають потребу. Не потрібно бути занадто настирливими.

Поради слід вимовляти в доброзичливій формі, а не як наказ. Молоді теж повинні бути терпимішими до літніх батьків — послухайте пораду без заперечень, а далі вже вирішуйте самі, слідувати її чи ні.

Якщо молода сім’я проживає з батьками, і виникла реальна загроза розриву відносин, найбільш правильним рішенням буде переїзд на знімне житло.

Весільні прикмети про зятя, тещу, свекруху, і невістку

1. Щоб у тещі із зятем назавжди склалися хороші відносини, на весіллі їм треба разом випити міцного напою.

2. Якщо під час весілля свекруха або теща заплакали, значить, молода сім’я проживе довго і щасливо.

3. Щоб зять завжди зміг матеріально забезпечувати сім’ю, на весіллі він повинен кинути під ноги тещі жменю монет.

4. Хороший знак, якщо під час весілля невістка зі свекрухою зіткнеться. Отже, молода сім’я буде жити в злагоді та мирі.

Народні прикмети на 12 квітня

  • Цвітуть кульбабки – літо очікується коротким.
  • Птахи мостять гнізда з південної сторони – літо буде прохолодним.
  • Дощі ллють у квітні – влітку буде гарний урожай грибів.
  • Бджоли вилітають з вуликів – весна прийшла і буде теплою.
  • Листя на березі розпустилося раніше, ніж на вільсі – влітку буде мало дощів.
  • Гуси високо летять – очікується багато дощів і навесні, і влітку.

Що не можна робити сьогодні:

  • Сновидіння, побачене вдень 12 квітня, передбачає події найближчого майбутнього. Нікому не розповідайте про те, що вам приснилося.
  • У цей день не можна сваритися та злитися на когось.
  • Також не варто давати гроші в борг чи позичати у когось.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.