10 квітня – День пам’яті преподобного Іларіона Нового, Іларіон – виверни голоблі: традиції, прикмети та головні заборони

10 квітня православні християни святкують День пам’яті Преподобного Іларіона.

Преподобний Іларіон Новий з юності присвятив себе служінню Христу і багато років провів у самітництві. За непорочність і святість життя його удостоїли сану пресвітера, а потім він був призначений ігуменом монастиря Пеликитського. За допомогою молитви він низводив дощ під час посухи, відганяв від полів шкідливих тварин і здійснював багато інших чудес.

Зазвичай до 10 квітня вже теплішало, і сніг танув. Наші предки вірили, що, як тільки зацвітає мати-й-мачуха, Степанов вінок втрачає свою силу – його ще 15 серпня плели члени сім’ї всі разом. І зазвичай такий вінок використовували для лікування хвороб як оберіг і талісман. З вінка висмикували рослини і заварювали на їх основі чай.

10 квітня – традиції, звичаї та обради дня

На Іларіона зазвичай вже перші весняні квіти і в цей день втрачав свою силу Степанів вінок, який всією сім’єю плели 15 серпня. Вінок приносили в хату і вішали на покуті. Вважалося, що він охороняє будинок від хвороб і невдач.

Коли людина захворіла, від вінка відривали стебла і обливали окропом. Добрий дух квітучого лугу, що розносився при цьому, допомагав людині здолати недуги.

Народні прикмети та повір’я на 10 квітня

  1. Дощ – до врожайного року.
  2. Почути глухий і тривалий гуркіт грому – до затяжних дощів.
  3. Вранці туман і іній – до врожаю фруктів, овочів і злаків.
  4. Якщо сороки сидять на верхівках дерев, то скоро потеплішає.
  5. Чайки низько літають і кричать – до посушливого літа.

Що не можна робити в цей день:

  • В цей день не можна брехати, сваритися і вживати алкоголь.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.