Суд зобов’язав чоловіка, який обікрав свою сестру, прочитати твір Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я»

Гощанський районний суд виніс вирок місцевому жителю за крадіжку. У суді сестра звинувачувала брата у тому, що він проник на територію успадкованого нею будинку й вкрав речі на понад 6 тис. грн. Обвинувачений же стверджував, що забрав лише своє майно. Суд призначив чоловіку рік іспитового терміну та зобов’язав його прочитати повість «Кайдашева сім’я».

Як йдеться у вироку суду від 28 березня, наприкінці травня 2023 року Віталій Бондар зайшов на приватну територію, зірвав з господарської будівлі замок і забрав звідти різне приладдя на загальну суму 6641 грн. Пізніше чоловік пошкодив двері будинку й виніс плужок і огортач, які нібито належать йому. У суді аргументував свої дії тим, що дізнався про намір сестри продати успадкований нею батьківський будинок, тому вирішив забрати своє майно. Також зазначив, що попереджав родичку про свій приїзд.

Водночас потерпіла розповіла, що про вирвані двері в будинку дізналася від сусідки. Напередодні до домогосподарства приїжджав її брат і казав, що хоче забрати воза та інструменти. Потерпіла тоді викликала поліцію, обвинувачений поїхав, але залишив записку з погрозами. За словами жінки, брат почав приїжджати до неї після того, як її чоловіка мобілізували до ЗСУ, зривав замки, викидав речі, писав повідомлення з погрозами і побажаннями смерті.

Обвинувачений свою вину визнав і щиро розкаявся.

Суддя Петро Тишкун визнав Віталія Бондара винним за ч. 4 ст. 185 ККУ (крадіжка, вчинена у великих розмірах чи в умовах воєнного стану) й призначив покарання – рік іспитового терміну. Крім того, обвинувачений має прочитати декілька творів, серед яких – повість Івана Нечуй-Левицького «Кайдашева сім’я». Рішення ще можна оскаржити в апеляційному суді.

Це не перший вирок в Україні, яким обвинувачених зобов’язують читати книжки.

Так, у 2021 році Малиновський районний суд Одеси вирішив змусити крадіїв прочитати твори Марка Твена, Джека Лондона й Тараса Шевченка.

Цей же суд у 2022-му оштрафував 35-річного чоловіка на 850 гривень за ляпас незнайомцю та рекомендував йому прочитати дитячий роман «Поліанна» Елеонор Портер, щоби стати більш доброзичливим.

Водночас Приморський суд Одеси того ж року зобов’язав чоловіка, визнаного винним у закликах до повалення конституційного ладу, прочитати дві історичні книги.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.