«У мене всього одна зморшка, і я на ній сиджу» – історія легендарної француженки Жанни Кальман

Ця історія про неймовірну жінку, за життям якої стежила не тільки Франція, але і весь світ.

Життя потрібно прожити так, щоб в раю вci вигукнули від подиву: «Вау, це круто, повтори ще раз!». Напевно, так і сталося з француженкою Жанною Луїзою Кальман, яка прожила 122 роки і 164 дні, чим встановила світовий рекорд.

Ця історія про неймовірну жінку, за життям якої стежила не тільки Франція, але і весь світ.

Кілька фактів з життя неперевершеної Жанни Кальман.

Вона – корінна француженка, народилася в Орлі в сім’ї аристократів. Коли Жанні було 8, Едісон тільки придумав електричну лампочку. Коли їй було 14, побудували Ейфелеву вежу. У 21 вона вийшла заміж за далекого родича.

У це важко повірити, але колись в молодості Жанна зустрічалася з Ван Гогом. «Він був брудний, погано одягнений і похмурий», – зізналася вона в одному з інтерв’ю в день 100-річчя від дня народження великого художника.

Багато людей не доживають до 85 років, а Жанна Кальман не просто дожила, а саме в цьому віці почала займатися фехтуванням. Не здивувалися? У своє сторіччя ця бабуся каталася на велосипеді. У 115 років вона отримала роль у фільмі, в 121 взяла участь в мюзиклі «Господиня планети».

«У мене всього одна зморшка, і я на ній сиджу!» – сказала якось бабуся. Між іншим, Жанна тільки в 117 років кинула курити. І не тому, що погано себе почувала. Просто вона, майже втратила зір і було неприємно кожного разу просити прикурити.

Родичі розповідають, що вона до останніх днів любила гострі приправи і пряні страви. «Я закохана в вино», – любила повторювати Кальман.

За іронією долі, Жанна пережила всіх своїх дітей і навіть онуків, тому спадкоємців у неї не залишилося.

У віці 90 років вона уклала договір з 47-річним юристом Раффрі: він мав успадкувати її будинок за те, що щомісяця буде виплачувати їй ренту аж до смерті. Згідно з розрахунками, вартість будинку приблизно дорівнювала сумі, яку адвокат повинен був виплатити протягом 10 років.

Однак і тут фортуна посміхнулася Жанні: Раффрі не тільки платив їй протягом 30 довгих років, але і помер раніше за неї у віці 77 років.

Це ще не все: згідно з договором, далі виплати продовжила здійснювати вдова покійного.

Кальман пережила 17 (!) Президентів своєї країни. Коли її запитали, в чому ж секрет її довголіття, вона відповіла, подумавши: «Напевно, в тому, що я ніколи не працювала». Протягом останніх семи років свого життя їй було дуже важко ходити (травма стегна давала про себе знати), проте ця мегабабуся зберігала ясний розум і світлу пам’ять до кінця днів.

В одному з інтерв’ю кореспондент на прощання сказав їй: «Побачимося! Може бути, в наступному році … » На що Кальман відповіла:« Чому б і ні? Ви не так уже й погано виглядаєте! »

До останнього подиху ця тендітна і зухвала старенька залишалася іконою стилю: біла блузка, чорні штани, а на шиї завжди красувалася нитка перлів. «Мені здається, що я помру від сміху», – передбачала життєрадісна бабуся. Коли Жанна покидала цей світ на 123-му році життя, мабуть, сміялася не тільки вона, а й сама доля.

Ця жінка ніколи не сумувала і щодня кидала виклик життю. А доля, як ти знаєш, любить сміливих, тому й не бралася змагатися з Кальман … 

Деякі висловлювання Жанни:

Молодість – це стан душі, а не тіла. Тому я ще зовсім дівчисько, просто останні 70 років погано виглядаю.

У мене всього одна зморшка, і я зараз сиджу на ній.

Всі немовлята – прекрасні.

Завжди посміхайтеся. Так я пояснюю причину свого довголіття.

Якщо ви з чимось не можете нічого вдіяти, не переживайте через це.

У мене величезне бажання жити і хороший апетит, особливо до солодощів.

Я ніколи не користуюся тушшю для вій, тому що багато сміюся до сліз.

Я погано бачу, погано чую і відчуваю себе погано, але все це дурниця.

У мене залізні ноги, але якщо бути відвертою, вони почали потихеньку іржавіти.

Джерело

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.