Понеділок, 26 лютого

Ахтем Сеітаблаєв: з усіх кандидатів на пост президента України на Донбасі я бачив лише одного

Актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв переконаний, що українці в жодному разі не мають допустити тріумфу «русского мира» Володимира Путіна. Зупинити російську збройну агресію зможе лише чинний Президент Петро Порошенко.

«Я з Криму, я син депортованих татар, з дитинства знаю, що таке Радянський Союз. У 2014 році на власні очі побачив у Криму, що таке «русский мир» Путіна. Це не «русский мир» Чехова, Островського, Гоголя, Буніна. Я не хочу бачити Володимира Путіна ані в Криму, ані в Україні загалом.

Так, ми ще не стали такою європейською державою, щоб наші діти розповідали світові, що вони пишаються Україною, але я вірю, що ми станемо такою державою. Для мене показник змін на краще є той простий факт, що у 2014 році було втричі менше кандидатів на посаду Президента. Мабуть, за ці 5 років відбулось щось таке, що кандидатів стало аж 44? Виявляється, не така вже й погана у нас країна, не така погана у нас команда працювала», – сказав режисер.

«Я впевнений, що за 5 років жодна країна, перебуваючи в стані війни, коли протягом десятиліть знищували українську ідентичність, не змогла б повернути собі відчуття гордості й гідності за те, що ми знаємо свій гімн, за те, що ми отримали безвіз, за те, що ми отримати Томос. А нам вдалось це зробити. Я переконаний, що через декілька років Україна буде в НАТО. Знаю, що в Північноатлантичному альянсі ми будемо ще сильнішими.

Я хочу, щоб мої діти мали можливість навчатись у кращих університетах світу, але повертались додому розбудовувати Україну, бо вони пишатимуться своєю державою», – переконаний Ахтем Сеітаблаєв.

За його словами, нині зароджується українська політична нація, що стане фундаментом європейської української держави. «У побуті ти можеш розмовляти будь-якою мовою, але на державній службі, на радіо і телебаченні говорити українською – це не подвиг, це елементарна повага до країни, в якій ти живеш. Ти мусиш знати мову своєї держави.

Я сьогодні тут, бо на власні очі бачу позитивні зміни в країні. Крім того, я переконаний, що під час війни не можна змінювати головнокомандувача. З 44 кандидатів у Президенти на фронті я бачив лише Петра Порошенка. Це для мене є свідченням того, що Петро Олексійович – головнокомандувач, який не тільки стратегічно вирішує питання, а й безпосередньо спілкується з військовими на передовій, знає про їхні потреби», – підсумував Ахтем Сеітаблаєв.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.