п`ятниця, 19 квітня

9 звичних продуктів, які ми не завжди правильно їмо

Насправді більшість з нас давно вже знає, що потрібно їсти та як, щоб не нашкодити здоров’ю.

Але ми все одно продовжуємо поєднувати непоєднуване, тому що звичка – друга натура.

І дійсно, всі ми звикли до тушкованої капусти, смаженого м’яска, картоплі. Хтось починає свій сніданок з молочної вівсянки або гречки, хоча подібні комбінації не завжди подобаються нашому організму.

Але не все, що на перший погляд корисно, добре для організму. Лікарі та дієтологи зібрали поради, як найкраще вживати щоденні продукти, аби допомогти організму.

1. Помідори. Дієтологи радять їсти помідори в печеному або тушкованому вигляді. Саме після термічної обробки цей овоч стає джерелом знаменитого лікопіну. Лікопін – це пігмент, що володіє потужними антиоксидантними властивостями.

Речовина добре впливає на наші судини, захищає клітини від вільних радикалів, запобігає окисленню холестерину. На основі лікопіну зараз розроблена ціла купа препаратів. Не всі знають, що лікопін пригнічує розмноження патогенної мікрофлори в кишечнику, має протигрибковий і антибактеріальний ефект, а також нормалізує кислотно-лужний баланс в організмі.

На жаль, зі свіжих помідорів лікопін засвоюється погано, але все одно не відмовляйтеся від смачного салату, адже необроблені помідори це відмінне джерело вітаміну С.

2. Молочні каші. На жаль, але більшість злакових, не поєднуються з молоком, особливо це стосується гречки і вівсянки. Речовини, що містилися в крупах в поєднанні з молоком, перешкоджають нормальному засвоєнню мікроелементів, якими так багаті злаки і молоко (кальцій при такому «дуеті» також стає недоступний нашому організму).

3. Молода картопля. Старанні зішкрябування тонкої картопляної шкірки – не тільки марна, а й шкідлива процедура, так як в цій самій шкірці знаходиться величезна кількість калію, фосфору і заліза, які роблять цей калорійний і смачний овоч джерелом цінних мікроелементів.

4. Ківі. Не дивуйтеся! Але виявляється, ківі теж потрібно їсти зі шкіркою, саме в ній знаходиться основний запас цінних антиоксидантів і вітамінів. Що робити? Кращий варіант, це звичайно ж смузі, але ось діти від такого «волохатого» напою в захваті точно не будуть.

5. Морква. Тушкована або запечена морква є найціннішим джерелом бета-каротину і лютеїну, кількість яких при термічній обробці зростає в рази. Але не потрібно відмовлятися і від салату зі свіжої моркви (хоча дієтологи не всі з цим згодні). Давайте не будемо забувати, що сира морква, це ще й супер-скраб для нашого кишечника!

6. Капуста. З дитинства улюблена тушкована капуста, на думку дієтологів, є не найкращим гарніром, так як на відміну від моркви кількість вітамінів в ній знижується в рази. Кращий варіант – це звичайно ж квашена капуста, в якій після ферментації збільшується їх зміст.

Квашена капуста допомагає перетравлювати важку та жирну їжу, тому її часто подають до жирного м’яса. А чи варто відмовлятися від смаку дитинства, у вигляді тушкованої капустки? Напевно ні, адже калорій в такому гарнірі не багато (а корисної клітковини вистачає).

7. Гарбуз. Не секрет, що гарбуз це дуже корисний продукт, але виявляється і його слід готувати разом з шкіркою, яка містить гігантську кількість корисної клітковини і вітамінів.

Найкраще запікати гарбуз в духовці, а потім можна подрібнювати в блендері для каш і десертів. 

8. Чорний чай. Комусь це поєднання до-смаку, а хтось категорично його не любить, але факт є факт – чорний чай і молоко – це погана ідея. Козеін з молока не дає засвоюватися антиоксидантам чаю. 

9. Баклажани. Смажені баклажани з часником – це дуже смачна закуска, але краще цей овоч все ж запекти. Хтось думає про калорійність, але не тільки в цьому справа: при смаженні з баклажанів йде практично весь калій, а ось нітратів утворюється в рази більше ніж при запіканні.

Джерело

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.