п`ятниця, 22 вересня

«Щоб думала, де знімати відео» – українці вимагають в YouTube заблокувати новий кліп Дорофєєвої з танцями над Інститутською

Українці розкритикували новий сольний кліп ексучасниці гурту «Врємя і Стєкло» Надії Дорофєєвої «Gorit».

У ньому співачка танцює на мості над вулицею Інститутською, де під час Революції Гідності розстрілювали людей.

Ініціативу поскаржитися на кліп у YouTube, щоб його заблокували, висунули український режисер Олександр Шкрабак та телеведуча Леся Вакулюк, – повідомляє Про Львів.

У коментарях користувачі також зауважили, що мелодія пісні, яку виконує Дорофєєва, дуже схожа на мелодію одного з американських гуртів, відтак скаржитися можна і на порушення авторських прав, зазначає Леся Вакулюк.

“Можна бідкатися щодо Наді Дорофєєвої і її кліпу, де вона танцює на місточку, що над Інститутською (про це розлогіше в моєму попередньому пості), а можна щось і зробити для того, щоб Надя наступного разу думала, де їй знімати своє відео.

Ідея не моя. Її підказав Aleksandr Shkrabak. Він теж кримчанин, як і, власне, сама Надя, але для нього Майдан – не просто географічна точка на мапі Києва, як і вписана в паспорті Україна – не просто місце, де народився. З Сашком ми і познайомилися завдяки Революції гідності. Разом із моїм братом він був учасником Майдану і опинився серед студентів, яких викрали «доблесні правоохоронці» Януковича.

Але повернімося до того, що ми можемо зробити? А можемо піти за цим посиланням https://youtu.be/yjrpGqaN6Fs (це і є той самий кліп Дорофєєвої), і поскаржитися на нього.

Як це зробити:

тицьнути на три крапки в правому верхньому куточку

після цього з’явиться щось на кшалт маленького меню і прапорець “Поскаржитись”

натискаємо на нього

обираємо з пунктів, наприклад «Ненависницький і образливий контент” або “Заохочує до ненависті чи насильства”

закликаємо своїх друзів зробити так само: усно або ж поширивши цей пост (що більше нас буде, то краще: якщо назбирається кілька тисяч скарг, ютуб може заблокувати цей кліп)

Для тих, кому не аргумент, що недобре знімати кліп на місці, де ще 6 років тому розстрілювали людей, і ще й презентувати його напередодні Дня Гідності і Свободи, можливо, аргументом буде те, що Надя Дорофєєва навіть авторське право порушила. Мелодія “злизана” з пісні британського гурту Little Boots, яку той випустив ще 10 років тому (самі прослухайте на відео).

Ну, а якщо для вас і це норма, тоді навіть не знаю, що сказати… Проходьте повз, нам із вами не по дорозі!”

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.