Понеділок, 26 лютого

Пишуть, що Роналду обвалив акції Coca Cola, відсунувши пляшку. Що з цим не так

У вівторок низка українських та міжнародних ЗМІ випустили новини з заголовками про те, що Кріштіану Роналду обвалив акції Coca-Cola, просто відсунувши зі столу пляшки з напоєм. Але чи дійсно це так?

Джерело: ВВС Україна.

Інцидент стався 14 червня, під час пресконференцїі перед матчем Угорщина-Португалія в рамках Євро-2020.

Роналду сів за стіл, а коли помітив, що перед ним стоять дві пляшки Coca-Cola, демонстративно відсунув їх вбік та порекомендував пити звичайну воду.

Вже незабаром після цього низка ЗМІ звернули увагу на падіння акцій Coca-Cola і пов’язали цей факт саме зі вчинком футболіста збірної Португалії.

“Роналду обвалив акції Coca-Cola. Жест португальця коштував компанії 4 мільярди доларів” – матеріали з такими заголовками почали з’являтися на сайтах як українських, так і західних видань.

У них йшлося, що наслідком вчинку нападника стало те, що ціна однієї акції Coca-Cola впала з 56,1 долара до 55,22 долара, і це коштувало компанії кілька мільярдів.

Проте насправді вчинок Роналду не має жодного стосунку до падіння акцій Coca-Cola, зазначають експерти.

Річ у тім, що за день до інциденту на пресконференції, в Coca-Cola був день виплати дивідендів, за рахунок чого ціна акцій була вищою – адже в неї входила майбутня виплата. А вже наступного дня акції торгувалися без включеної вартості дивіденду – і ціна акцій знизилася саме через це.

“Ось і все. В результаті суто технічна подія […] Так відбувається завжди на ринку акцій. У Coca-Cola все добре”, – написав у своєму фейсбуці інвестиційний банкір Сергій Фурса.

До того ж в видання Sports.ru звернуло увагу на те, що перші новини про вчинок Роналду стали з’являтися близько 17 години вечора, а вірусну популярність в соцмережах відео з пресконференції почало набирати ще пізніше.

Падіння вартості акцій Coca-Cola почалося раніше – тобто учасники ринку навіть не здогадувалися про інцидент з Роналду.

“До чого це все? До того, як легко поширювати фейки на теми, в яких мало хто розбирається. І як, здавалося б, очевидні речі виявляються просто випадковим співпадінням”, – резюмує історію Сергій Фурса.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.