“Порушував, але пробачений”. Мінкульт прибрав “Свата” Добронравова зі стоп-списку

Російського актора із серіалу “Свати” Федора Добронравова виключили з переліку осіб, що загрожують національній безпеці України, хоча він підтримує анексію Криму й незаконно відвідував окупований РФ півострів.

Про це свідчить оновлений 14 червня список на сайті Міністерства культури.

У Міністерстві культури “Українській правді” пояснили, що актор виключений зі списку згідно з рішенням суду, яким скасувано заборону на в’їзд Добронравова в Україну і дозволили ретрансляцію фільмів з його участю.

“В даному конкретному випадку ми отримали ухвалу суду, яка набула чинності, і ми, виконуючи закон і рішення суду, скасували наказ про включення Добронравова в список осіб, що загрожують національній безпеці України”, – зазначила речниця Мінкульту Юлія Даценко.

“З 2014 року, коли почалася російська агресія щодо України, було випрацювано чіткі механізми, за якими ми діємо. Ми отримуємо лист від СБУ і вносимо в цей список. Ми не обговорюємо рішення СБУ: це їхня компетенція і їхнє повноваження. У зворотньому випадку – процедура та сама”, – зазначила речниця.

Загалом в цьому списку зараз 147 прізвищ діячів культури.

Російського актора Федора Добронравова внесли до переліку іноземних артистів, які загрожують безпеці України і яким заборонений в’їзд, у листопаді 2017 року.

Він публічно підтримує анексію Криму і неодноразово відвідував окупований Росією півострів.

26 березня 2019 року Окружний адмінсуд Києва визнав протиправною заборону на в’їзд в Україну Добронравову і анулював заборону на показ деяких фільмів з його участю, зокрема серіал “Свати”.

Суд також визнав протиправним звернення СБУ до Міністерства культури про внесення Добронравова в “Перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці” і скасував накази Мінкульту і Державного агентства з питань кіно про заборону розповсюдження і демонстрації певних фільмів за участю Добронравова.

Скасувати заборону на в’їзд в Україну Добронравову допоміг уповноважений представник Володимира Зеленського на виборах президента адвокат Сергій Кальченко, стверджує “УП”.

Зйомками телесеріалу “Свати” займалася студія “Квартал 95”. Один із засновників студії є Володимир Зеленський.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.