Вівторок, 27 лютого

Помер актор, заслужений артист України Олександр Крижанівський

У віці 66 років помер актор, режисер, директор та художній керівник Київського академічного театру на Печерську Олександр Крижанівський.

Про це повідомив Театр на Печерську — пише Громадське.

«Сьогодні ми осиротіли… Наш Олександр Володимирович помер. Висловлюємо найглибші співчуття дружині, Тамарі Олександрівні та сину Володимиру», — йдеться у повідомленні.

Син актора, Володимир, повідомив, що він помер увечері 21 листопада від інфаркту та супутніх ускладнень.

У 2018 році Олександр Крижанівський отримав звання «Заслужений артист України». У його доробку — десятки режисерських робіт, понад 60 ролей у фільмах і серіалах, а також театральних виставах. Зокрема, його можна побачити в серіалах «Повернення Мухтара», «Нюхач-2» тощо.

Печерська райадміністрація Києва розповіла, що у 2000 році було створено Новий драматичний театр на Печерську, до акторського складу якого ввійшов увесь курс професора, актора Миколи Рушковського. А керівником та режисером театру став Олександр Крижанівський.

Як зазначається, з початку повномасштабного вторгнення росії Крижанівський разом з акторами театру приєднався до роботи гуманітарного штабу Печерського району. Водночас він надавав постійну допомогу в/ч 3066 Нацгвардії України, яка у березні 2022 року несла вахту на блокпостах Печерського району.

«Олександр Крижанівський за власні кошти забезпечував їх харчами, кариматами та іншими нагальними речами. Актори театру під керівництвом Крижанівського у час воєнного стану вели активну діяльність для підняття бойового духу військових та населення», — зазначили в Печерській райадміністрації.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.