Опоблок заблокував підписання закону про мову

2871
вр

У Верховній Раді зареєстрували два проекти постанови про скасування рішення парламенту про прийняття закону про українську мову.

Підписання закону заблоковане до моменту розгляду цих проектів постанов.

Про це повідомляє LIGA.net.

Один з проектів постанов подали народні депутати від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул разом з Вадимом Новинським. Вілкул також заявив, що «Опозиційний блок» збирається звернутися до Конституційного суду. Він вважає, що цей закон «порушує як мінімум дві статті Конституції». Документ №5670-д-П вже зареєстрований.

Крім того, зареєстрований ще один проект постанови (№5670-д-П1), який подали депутати Юрій Бойко, Нестор Шуфрич, Василь Німченко, Михайло Папієв, Юлій Йоффе та Юрій Мірошниченко.

Нагадаємо, Верховна Рада 25 квітня ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект «Про функціонування української мови як державної». Закон підтримали 278 нардепів.

4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні за основу законопроект № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Законопроект урегульовує застосування української мови як державної на всій території України в усіх сферах суспільного життя та передбачає скасування ухваленого у 2012 році закону «Про засади державної мовної політики», відомого як «мовний закон Ківалова — Колесніченка».

У законопроекті містяться нові вимоги до засобів масової інформації, кінематографу, книговидання та реклами.

Співавторами законопроекту № 5670-д стали 76 народних депутатів, у тому числі голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький і перша заступниця голови цього комітету Ірина Подоляк, голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар і її колеги з комітету Сергій Висоцький, Олена Кондратюк, Олександр Сочка.

2 жовтня 2018 року Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на позачерговому засіданні з ініціативи першої заступниці голови Комітету Ольги Червакової запропонував, щоб норми мовних законопроектів, які стосуються телебачення і радіомовлення, були ухвалені в такому вигляді, як у чинному законі про телебачення і радіомовлення.

28 лютого 2019 року Верховна Рада розпочала розгляд у другому читані законопроекту про мову, до якого було подано понад 2 тисячі поправок.