Не однаково, яка мова, церква і які пам’ятники: Порошенко привітав українців із Днем соборності

22 січня п’ятий президент України,народний депутат Петро Порошенко привітав українців з Днем соборності
Привітання українців з Днем соборності 5-й президент України, народний депутат Петро Порошенко розмістив у Facebook.

У привітальній промові Порошенко продекламував уривок вірша Шевченка “Мені однаково”, приєднавшись до флешмобу українців, які відреагували на новорічне привітання Зеленського з посилом “Какая разница?!”

“Нам не однаково, яка мова, тому що українська об’єднує і консолідує. Що не заважає нам поважати і тих співвітчизників, які говорять російською, кримськотатарською, іншими мовами. Це їхнє беззаперечне право”, – заявив Порошенко в промові.

“Нам не однаково, які пам’ятники. Як не було байдуже німцям, коли вони знесли численні пам’ятники Гітлеру. Ми очистили нашу карту від комуністичних ідолів. Місцеві громади тепер самі вирішують, як називати вулиці і кому зводити монументи.

Нам не однаково, яка церква, і тому ми вибороли Томос. Ми розуміємо, що РПЦ в Україні не просто конфесія, а інструмент геополітичного впливу Росії. Але громадяни вільні обирати свій шлях до Бога. Навіть якщо для когось він і досі пролягає, на жаль, через Москву.

Більшості українців не однаково, вступимо ми до НАТО чи сповземо у Ташкентський пакт… Будемо частиною Європи, чи повернемося до сфери російського впливу”, – наголосив п’ятий президент.

Порошенко зауважив: “Нації цементуються не асфальтом, а спільними цінностями.”

“Розсварити нас намагався Путін у 2014 році, та домігся лише зворотного. Так, говоримо різними мовами. Так, ходимо до різних церков. Так, часом і місцями по-різному дивимося на історію. Але об’єднані ми в єдину українську політичну націю відчуттям патріотизму, любові до України і спільним європейським майбутнім”, – нагадав Петро Олексійович.

На завершення Петро Порошенко привітав усіх українців з Днем соборності від імені партії “Європейська солідарність” та себе особисто

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.