Медведчук через суд хоче заборонити поширення книжки «Справа Василя Стуса»

332
Вахтанг Кіпіані
Автор книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанг Кіпіані

Кум Путіна і лідер партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук подав до суду на Вахтанга Кіпіані за його книжку «Справа Василя Стуса».

Медведчук, який був адвокатом Стуса і на думку багатьох істориків зіграв вирішальну роль у тому, що його підзахисного засудили до 10 років ув’язнення, вимагає заборонити поширення книги, пише zaxid.net.

«Є новина. Кум і пособник Путіна Віктор Медведчук подав на мене в суд щодо захисту своєї “честі”, “гідності” та “ділової репутації” та “спростування недостовірної інформації” [лапки мої].

Мова іде про тексти з книги “Справа Василя Стуса”, яку ми зробили разом з Видавництвом Vivat (воно є співвідповідачем у цій справі). Медведчук вимагає заборонити розповсюдження (продаж) у будь-якій формі і на будь-якій території примірників цієї книги», – написав Вахтанг Кіпіані у Facebook 29 серпня.

Перше засідання у цій справі відбудеться у Дарницькому суді Києва 2 жовтня 2019 року.

«Справа Василя Стуса» видана у 2019 році. Книжка містить документи з архіву колишнього КДБ УРСР про резонансну справу поета Василя Стуса.

У книжці зібрано архівні документи з кримінальної справи Василя Стуса, покази свідків, листи поета з тюрми, спогади його рідних та друзів. Ознайомившись із наведеними матеріалами,читачі дізнаються про невідомі факти щодо життя, ув’язнення та загибелі Стуса, які досі охороняли під грифом «Секретно».