Зе-влада не фінансуватиме патріотичне кіно, – режисер Сеітаблаєв

Український режисер кримськотатарського походження Ахтем Сєітаблаєв вважає, що в найближчі роки в Україні влада не буде підтримувати патріотичне кіно. Крім того, режисер повідомив, що Міністерство культури відмовило йому у виділенні коштів з державного бюджету на екранізацію сценарію під назвою “Конотопська битва”

Про це він заявив в ефірі Радіо Крим. Реалії, передає Еспресо.TV.

“Сценарій написав Максим Курочкін ще рік тому. Наш продакшн брав з ним участь у 11-му пітчингу Держкіно. Ми пройшли обидва етапи, захистили проєкт перед експертною комісією у своїй секції та потрапили в список фільмів, які отримають державну підтримку. А потім через деякий час вже нове керівництво Міністерства культури вирішило, що та “Конотопська битва”, і фільм про Лесю Українку – на мій погляд, один з найбільш сильних проєктів на тому пітчингу – та інші проєкти, які так чи інакше рефлексують на тему ідентичності, творчості, людини, підтримувати не потрібно”, – Сєїтаблаєв.

Режисер переконаний, що в Україні потрібно знімати фільми, присвячені вітчизняній історії, без знання якої помилки будуть повторюватися раз за разом.

“Мені хотілося розповісти, що історія повторюється, що її незнання не звільняє від наслідків, людина відрізняється від тварини тим, що у неї є пам’ять, вона може робити висновки зі свого досвіду”, – наголосив він.

Замість “Конотопської битви” на наступний етап відбору пройшла комедія “Бурштинові копи”.

“Я сам дуже люблю комедії, але це говорить про те, що в найближчі два-три роки не буде фільмів з такою тематикою, як у фільмів “Черкаси”, “Кіборги”, “Захар Беркут” і так далі”, – підсумував Сєітаблаєв.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.