Netflix потрапив у грандіозний скандал, назвавши Ярослава Мудрого “правителем Північної Росії”

Стрімінгова платформа Netflix потрапила в скандал через новий серіал “Вікінги: Вальхалла”, персонажем якого став Ярослав Мудрий. В анонсі творці вказали, що Ярослав Мудрий – “войовничий правитель Північної Росії”, пише Уніан.

Під постом з’явилося чимало гнівних коментарів.

Скандальна публікація серіалу від Netflix

У січні на стримінговій платформі Netflix з’явиться другий сезон серіалу “Вікінги: Вальгалла”.

На офіційному твіттер-акаунті проєкту презентували нових героїв, інформує Цензор.НЕТ.

Серед них – київський князь Ярослав Мудрий, якого творці серіалу назвали “правителем Північної Росії”.

Міністерство культури та інформаційної політики зреагувало на історичну помилку теж у твіттері.

“О, будь ласка, Netflix, Ярослав Мудрий був великим князем київським з 1019 року до самої смерті. Час, коли Росії взагалі не було. Київська Русь – це не Росія”, – закликали у відомстві, додавши посилання на тематичний просвітницький ролик. 

Реакція соцмереж

  • “Це неприпустима помилка. Я сподіваюся, вона була зроблена не спеціально. Не було Північної Росії. Ярослав Мудрий правив Руссю, також відомою як Київська Русь. Русь – це не Росія. Будьте уважнішими до таких речей, особливо під час війни Росії проти України”
  • “Що це за Північна Росія? Ви їли галюциногени чи дивилися російське телебачення? Це була Київська Русь!”
  • “Як прикро за українців. Ви взагалі в курсі, що Ярослав правив в Київській Русі задовго до появи Росії взагалі. Росія і Русь – абсолютно різні слова з різною етимологією, єдине, що у них спільного – це букви”
  • “Ви повинні провести своє дослідження, перш ніж оголосити щось подібне. Говорити, що Ярослав Мудрий колись був правителем Росії – образливо і свідчить про невігластво з вашого боку. Російська війна в Україні вбиває тисячі, а ви не можете вивчити своїх героїв? Огидно”

Один з користувачів навіть прикріпив зображення 2 гривень, на яких зображений Ярослав Мудрий, і додав: “Поки Росія стирає Україну бомбами, ви стираєте історичну достовірність. Ось наша валюта до речі”.

Скріншот коментаря

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.