Вівторок, 12 грудня

Івано-Франківський медуніверситет відсудив 128 тис. грн у випускника

Волинський суд зобов’язав випускника Івано-Франківського медуніверситету повернути навчальному закладу 128,1 тис. грн за навчання. Встановлено, що лікар після інтернатури відмовився три роки відпрацювати у Ратнівській лікарні за скеруванням, хоча це було в умовах договору.

Джерело: ZAHID.NET.
Івано-Франківський медуніверситет відсудив 128 тис. грн у випускника
Івано-Франківський національний медичний університет

Як йдеться у рішенні Ратнівського райсуду, студент був зарахований на навчання в Івано-Франківський медичний університет в 2011 році. Згодом сторони підписали угоду, згідно з якою після навчання на державній формі випускник повинен був відпрацювати три роки за скеруванням. У випадку відмови він повинен був повернути гроші за навчання та отриману стипендію.

В 2017 році чоловік закінчив навчання. Тоді ж його скерували на інтернатуру в Ратнівську центральну районну лікарню. Інтернатуру він закінчив у 2020 році. Після цього він мав би влаштуватись на роботу в медзаклад та відпрацювати три роки, але лікар від цієї можливості відмовився.

Згодом Держаудитслужба проводила перевірку діяльності навчального закладу і виявила порушення, «що призвели до матеріальної шкоди державному бюджету в зв’язку із невідпрацюванням випускниками університету за направленнями». Після цього медуніверситет подав позов до суду з вимогою відшкодувати витрачені на навчання гроші.

Суддя Оксана Свистун дослідила матеріали справи і дійшла до висновку, що позов необхідно задовольнити. Відтак випускник повинен відшкодувати університету 128,1 тис. грн та ще 2,6 тис. грн судових витрат.

Зауважимо, що рішення поки не набрало законної сили, відповідач може подати апеляцію.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.