Понеділок, 22 липня

Івана Франка записали “громадянином Росії” на сайті Нобелівського комітету

29 січня стало відомо, що на сайті Нобелівського комітету місцем проживання українського поета Івана Франка зазначена Російська Федерація

Про цеу Facebook написав директор музею Франка у Львові Богдан Тихолоз, пише Еспресо.

“На офіційному сайті Нобелівського комітету Франко раптом став громадянином… Російської Федерації. Саме так визначено країну (country), з якої походив номінант, у базі даних номінацій на премію з літератури у 1916 році”, – йдеться у повідомленні Тихолоза.

Тихолоз зазначає, що увагу до цього факту привернув користувач Facebook Ruslan Muzzle, а перевірити цю інформацію можна на сайті Нобелівського комітету.

Тихолоз пояснив, що Франко був номінантом на Нобелівську премію з літератури, хоча й не отримав її з низки причин, серед яких його передчасна смерть. Поет народився в Австрійській імперії (яка існувала в 1804-1867 роках), а помер у двоєдиній Австро-Угорській державі (час її існування – 1867-1918 роки). У Російській імперії (а точніше, у підросійській Україні, зокрема, у Києві та Одесі) він бував лише кілька разів, а також перебував у Львові під час російської окупації Першої світової війни (у 1914-1915 роках).

При цьому Тихолоз наголосив: “Одначе ніколи, повторюю – ніколи! – країною проживання Івана Франка не була Росія (у жодних політичних формах її існування). Натомість упродовж усього свого життя він був мешканцем коронного краю Дунайської імперії – Королівства Галіції та Лодомерії (себто Галичини і Волині). Тож, навіть за суто формальними критеріями, країна (country) Івана Франка – це аж ніяк не RUSSIAN FEDERATION (RU) now UKRAINE (UA) (як зазначено в базі даних Нобелівського комітету), а радше AUSTRIA (AT) now UKRAINE (UA)”.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.