Дзеркала допоможе вам правильно харчуватися і худнути

Дзеркало в приміщенні, де ви їсте, допомагає вибирати здорову їжу: якщо періодично дивитися у нього під час їжі, шкідливі страви здадуться менш смачними. Такий несподіваний висновок зробили дослідники з Університету Центральної Флориди.

young woman eating salad in bedroom

В експерименті взяли участь 185 студентів, яких просили вибрати між двома десертами: шматком шоколадного торту і фруктовим салатом. А після того як страва буде з’їденою, оцінити її смак. При цьому під час експерименту частина випробовуваних перебувала в кімнаті з дзеркалами, решта – в приміщенні без них.
Згідно з отриманими результатами, шоколадний торт здавався менш смачним в кімнаті з дзеркалами. У той час як на смакових якостях фруктового салату це ніяк не позначалося.

«Віддзеркалення повідомляє людям про те, наскільки вони привабливі. Воно дає можливість подивитися на себе з боку, судити про себе об’єктивно і зрозуміти, як вас оцінюють оточуючі », – коментують дослідники. Вчені виявили, що відображення в дзеркалі спонукає людину порівнювати свою поведінку з загальноприйнятою і коригувати його. Порушення соціальних стандартів викликає дискомфорт.

У випадку з прийомом їжі цей дискомфорт провокує погіршення смаку шкідливих продуктів, адже людина несе відповідальність за свій вибір перед суспільством. На думку вчених, такий простий крок, як встановлення дзеркал у приміщенні ресторанів і кафе, допоможе власникам закладів заохочувати вибір відвідувачами здорової їжі.

За матеріалами: Medical Xpress

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.