п`ятниця, 29 березня

Як вибрати сейф для ювелірних виробів та коштовностей

Безпека власних цінностей повинна бути одним із найголовніших пріоритетів кожного їхнього володаря. Впевненість, яку вона дає, важко переоцінити в ті моменти, коли власника немає поруч. Це стосується як готівкових коштів, так і прикрас. Не потрібно забувати також і про сімейні реліквії. Наприклад, дорогі годинники чи інші цінності, які були залишені в спадок, потребують захищеного місця для їхнього зберігання. А для спеціалізованих ювелірних магазинів та салонів це взагалі чи не найбільш нагальне питання, яке повинно бути вирішене одним із перших. Саме для таких випадків виробники виготовляють спеціальні сейфи для коштовностей

Як вибрати сейф для ювелірних виробів та коштовностей

Вимоги до сейфів для ювелірних виробів

Відмінність спеціалізованих сейфів від стандартних уніфікованих схованок, які можуть зберігати практично будь-що, полягає в ідеально підібраному компонуванню внутрішнього простору. До прикладу, збройові сейфи можуть бути обладнані спеціальними ложементами для правильного складання рушниць всередині. Або мати непробивне скло у дверцятах задля того, щоб гості могли побачити колекційні моделі, навіть не відкриваючи ящик. 

У випадку зі схованками для ювелірних виробів навпаки потрібна максимальна конфіденційність. В ідеалі такий сейф не повинен впадати в око відвідувачам, а ще краще, щоб він був прихованим. Таким чином, зловмиснику ще потрібно буде його знайти в приміщенні. А це своєю чергою витрачений дорогоцінний час, якого може не вистачити задля втілення його намірів. Проте в будь-якому випадку надійність конструкції та замків сейфа для ювелірних виробів та коштовностей повинна бути в пріоритеті. Під цією вимогою мається на увазі спроможність схованки протистояти фізичним та інтелектуальним методам зламу. Ну і головне, що відрізняє спеціалізований сейф від інших – зручність саме для зберігання ювелірних виробів. В цьому випадку мова йде про наявність всередині шухлядок із потрібним компонуванням саме для компактного та правильного зберігання прикрас. Наявність в них оздоблення із дерева й інших матеріалів та підсвітки теж є перевагою, адже створює правильний комфорт для власників. 

Як вибрати сейф для ювелірних виробів та коштовностей

Конструкція та технологія виготовлення сейфів для ювелірних виробів

Надійні сейфи для ювелірних виробів можуть бути різними за типом, розмірами й відповідно вагою. В залежності від цього розрізняють такі типи конструкцій:

  • Одностінний.
  • Зламостійкий.
  • Вогнестійкий.
  • Вогнезламостійкий.

Схованки з одностінною конструкцією, як правило встановлюють в приміщеннях, які додатково обладнані охороною. Також це можуть бути спеціальні сейфи, які вбудовані в стіну або підлогу. В таких випадках зовнішні стінки захищені самою будівлею, тож конструкція ящика не грає особливої ролі.

Що стосується ювелірних магазинів та салонів, то рекомендується використання зламостійких та вогнезламостійких моделей. Корпус і двері таких сейфів виготовлені із товстого металу. Додатково сталеві леговані пластини захистять від висвердлювання і вибивання замків і ригелів. Схованки, які володіють захистом від дії вогню, можуть мати товщину захисного шару в кілька десятків міліметрів. Зламати таку конструкцію силовими методами дуже складно. І то для цього потрібні будуть ідеальні умови, спеціальний інструмент та максимум часу. Чого в реальності в захищених приміщеннях майже ніколи не буде.

Класифікація сейфів для коштовностей

Класифікувати сейфи для зберігання коштовностей можна за багатьма параметрами. Після типу конструкції та місця встановлення, схованки розрізняють за типом встановленого в них замка та способом його відкривання:

  • Ключ: це найпростіший спосіб відкривання сейфів, проте найзручніший. Потрібно носити з собою ключ, який можуть вкрасти або загубити. Проте він доволі надійний та популярний в бюджетному сегменті.
  • Електронний код: електронні замки зручні через відсутність можливості загубити ключі. Потрібно лише пам’ятати код.
  • Механічний код: класичний спосіб відкривання сейфів, який всі відомий із кіно. Він більш сек’юрний за електронний код, адже підгледіти правильну комбінацію стороннім буде дуже важко.
  • Біометричний: максимально індивідуальний спосіб відкрити сейф. Все, що потрібно – відбиток пальця власника. 
  • Комбінації різних типів замків: ключ+ключ, електронний код+ключ, механічний код+ключ, електронний код+механічний код. Використовуються для дублювання іншого замка та для додаткового захисту.

Декілька слів про захист

Звісно, нехтувати будь-яким типом захисту вкрай небажано. Тому обираючи зламостійкий сейф для коштовностей, варто надати перевагу таким, що володіють також захистом від вогню. Адже власники, окрім цінностей, дуже часто зберігають у таких схованках гроші та документи. Сейф, який має вогнезахисні властивості, зможе захистити їх протягом мінімум 30 хвилини в умовах пожежі.

Як вибрати сейф для ювелірних виробів та коштовностей

Поради щодо вибору сейфів від компанії Svitzamkiv

Економія при виборі сейфа для коштовностей не найкращий союзник. Варто чітко усвідомлювати, від яких загроз повинен захищати виріб, і орієнтуватись на захист саме від них. В залежності від цього обирати потрібного класу сейф. Що стосується особливостей сейфів для ювелірних салонів та магазинів, то крім цього, спеціалісти рекомендують дивитись в сторону моделей із потрібним внутрішнім компонуванням: кількість висувних шухляд, перегородок, оздоблення і т.д. Словом, виходити із конкретних особливостей та кількості місця для зберігання конкретного типу прикрас. 

* Розміщено на правах реклами

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.