Способами емоційного зближення господаря з собакою є турбота, увага, прогулянки на свіжому повітрі та активні ігри. У процесі спільного проведення часу іграшки для собак служать інструментами розумового, фізичного та емоційного розвитку:
- Розвивають мисливські інстинкти, почуття власності.
- Сприяють набуттю та засвоєнню пошукових навичок.
- Сприяють дресуванню та навчанню.
- Допомагають у зближенні з чотириногим другом.
Незамінну роль іграшка відіграє в процесі прорізування зубів — дає змогу зберегти в цілості взуття та меблі.
Види іграшок для собак
Залежно від призначення та матеріалу виготовлення іграшки поділяють на такі види:
- Іграшки-жувалки. Призначені для етапу прорізування зубів та формування щелепи. У виготовленні безпечних для здоров’я, м’яких та міцних жувальних іграшок використовують якісні латекс, гуму, вініл.
- М’які. Призначені для ігор самостійно та з господарем. Якісні іграшки виготовляють з екологічно чистого матеріалу, який не викликає алергічних реакцій. Слід уникати наявності пищалок та дрібних деталей через вірогідність їх проковтування великими породами собак.
- Іграшки з перетяжками. Мають вигляд мотузок або канатів. Призначені для собак службових порід з метою розвитку хватки, мотивації, вивільнення зайвої енергії та агресії. Варто купувати для цуценят, в яких вилізли всі зуби.
- Аппортики. Мають форму куба або м’яча з запахом, що приваблює, або отворами, куди кладуть улюблені ласощі. Призначені для мисливських та службових собак з метою відпрацювання швидкості та спритності. Ці іграшки обов’язково повинні відповідати розмірам щелепи з метою виключення проковтування собакою великої породи та для зручності хватки дрібних порід.
- Фрисбі. Мають форму тарілки. Призначені для собак будь-яких розмірів та порід. У процесі активної гри сприяють формуванню кісткової тканини та суглобів. Головною відмінністю є висока міцність іграшки. Тому не треба купувати людські фрисбі собакам — вони виготовлені з менш міцного матеріалу та швидко розсипляться від укусу зубів.
- Кістки та палиці. Виготовляють з найбільш міцних матеріалів — каучук, неопрен, спінена або лита гума. Використовують з метою дресування, чищення зубів та видалення зубного каменя собак великих порід.
Під час вибору іграшки слід звернути увагу на забарвлення — вченими Вашингтонського університету було доведено, що собаки не сприймають кольори зеленого та червоного відтінків, а синій та жовтий відрізняють ідеально, тому їх найчастіше використовують дресувальники.
Рекомендації щодо вибору іграшки
Під час купівлі іграшки необхідно дотримуватися таких правил:
- Враховуйте особисті уподобання та особливості вихованця. Малоактивним тваринам припадуть до смаку м’ячі, жувальні та м’які іграшки. Енергійним собакам краще купувати аксесуари для активних та навчальних ігор.
- Слід купувати безпечні іграшки, які виготовлені з екологічно чистого матеріалу, без дрібних деталей, ниток, шнурів, токсичних фарб.
- Частіше балуйте вихованця новими подарунками. Собакам швидко набридають старі іграшки — вони перемикаються на взуття та меблі.
- Іграшки червоного та зеленого відтінків вихованець буде шукати за допомогою нюху, а синього та жовтого кольорів запросто розпізнає візуально.
За допомогою іграшок собаки вивчають навколишній світ, проявляють емоції, вчаться новому. Прояв турботи та любові до тварини допоможе здобути вірного, відданого друга.
* Рекламна публікація
Підтримайте проект на Patreon