Понеділок, 17 червня

Як вибрати іграшку для собаки

Способами емоційного зближення господаря з собакою є турбота, увага, прогулянки на свіжому повітрі та активні ігри. У процесі спільного проведення часу іграшки для собак служать інструментами розумового, фізичного та емоційного розвитку:

 1. Розвивають мисливські інстинкти, почуття власності.
 2. Сприяють набуттю та засвоєнню пошукових навичок.
 3. Сприяють дресуванню та навчанню.
 4. Допомагають у зближенні з чотириногим другом.

Незамінну роль іграшка відіграє в процесі прорізування зубів — дає змогу зберегти в цілості взуття та меблі.

іграшки для собаки

Види іграшок для собак

Залежно від призначення та матеріалу виготовлення іграшки поділяють на такі види:

 1. Іграшки-жувалки. Призначені для етапу прорізування зубів та формування щелепи. У виготовленні безпечних для здоров’я, м’яких та міцних жувальних іграшок використовують якісні латекс, гуму, вініл.
 2. М’які. Призначені для ігор самостійно та з господарем. Якісні іграшки виготовляють з екологічно чистого матеріалу, який не викликає алергічних реакцій. Слід уникати наявності пищалок та дрібних деталей через вірогідність їх проковтування великими породами собак.
 1. Іграшки з перетяжками. Мають вигляд мотузок або канатів. Призначені для собак службових порід з метою розвитку хватки, мотивації, вивільнення зайвої енергії та агресії. Варто купувати для цуценят, в яких вилізли всі зуби.
 2. Аппортики. Мають форму куба або м’яча з запахом, що приваблює, або отворами, куди кладуть улюблені ласощі. Призначені для мисливських та службових собак з метою відпрацювання швидкості та спритності. Ці іграшки обов’язково повинні відповідати розмірам щелепи з метою виключення проковтування собакою великої породи та для зручності хватки дрібних порід.
 3. Фрисбі. Мають форму тарілки. Призначені для собак будь-яких розмірів та порід. У процесі активної гри сприяють формуванню кісткової тканини та суглобів. Головною відмінністю є висока міцність іграшки. Тому не треба купувати людські фрисбі собакам — вони виготовлені з менш міцного матеріалу та швидко розсипляться від укусу зубів.
 4. Кістки та палиці. Виготовляють з найбільш міцних матеріалів — каучук, неопрен, спінена або лита гума. Використовують з метою дресування, чищення зубів та видалення зубного каменя собак великих порід.

Під час вибору іграшки слід звернути увагу на забарвлення — вченими Вашингтонського університету було доведено, що собаки не сприймають кольори зеленого та червоного відтінків, а синій та жовтий відрізняють ідеально, тому їх найчастіше використовують дресувальники.

Рекомендації щодо вибору іграшки

іграшки для собаки

Під час купівлі іграшки необхідно дотримуватися таких правил:

 1. Враховуйте особисті уподобання та особливості вихованця. Малоактивним тваринам припадуть до смаку м’ячі, жувальні та м’які іграшки. Енергійним собакам краще купувати аксесуари для активних та навчальних ігор.
 2. Слід купувати безпечні іграшки, які виготовлені з екологічно чистого матеріалу, без дрібних деталей, ниток, шнурів, токсичних фарб.
 3. Частіше балуйте вихованця новими подарунками. Собакам швидко набридають старі іграшки — вони перемикаються на взуття та меблі.
 4. Іграшки червоного та зеленого відтінків вихованець буде шукати за допомогою нюху, а синього та жовтого кольорів запросто розпізнає візуально.

За допомогою іграшок собаки вивчають навколишній світ, проявляють емоції, вчаться новому. Прояв турботи та любові до тварини допоможе здобути вірного, відданого друга.

* Рекламна публікація

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.