Як працює VPN та у чому причини його затребуваності

Абревіатура VPN розшифровується як «віртуальна приватна мережа» та походить від «Virtual Private Network». Якщо говорити спрощено, то робота цього IT-інструменту схожа на своєрідний тунель, котрий створюється між Інтернетом та пристроєм, за допомогою якого користувач заходить у мережу. Хоча значна кількість юзерів уже тривалий час активно використовує цю можливість, багато хто про неї не знає або чув лише віддалено. Тому розповімо про це більш детально.

         У чому полягає принцип функціонування VPN

Використання VPN є доволі поширеним, оскільки має багато переваг. Це дозволяє проглядати потрібну інформацію, приховуючи власне місце розташування та оминаючи цензуру. Тому завантажити VPN прагне усе більше користувачів.

Коли людина користується VPN при перегляді сайтів, котрі її цікавлять, ніхто не може зазирнути у той тунель трафіку, котрим вона користується. Це стосується не лише державних органів чи хакерів, а й самого провайдера, котрий надає Інтернет. Саме тому, дбаючи про приватність та безпеку, користувачі намагаються обирати для себе такий варіант.

         Якими бувають типи VPN

Є 2 основні категорії VPN-сервісів. Вони діляться за критерієм того, на яких споживачів розраховані. Існують варіанти VPN для особистого та корпоративного користування. Як зазначають експерти, перша категорія зазвичай відкриває для користувачів більше можливостей. VPN змінює вашу IP-адресу, тож визначити місцезнаходження стає неможливо. Відображається саме та адреса, де знаходяться сервери компанії, котра пропонує користувачам VPN. Таким чином, ви можете знаходитися, наприклад, у Львові, а відображатиметься інформація, ніби ви зараз в Австралії чи США.

         Чому VPN-сервіси стали такими популярними зараз

Останнім часом поняття приватності у мережі стало дуже відносним, і не всіх це влаштовує. Наприклад, багато компаній хотіли б відслідковувати дані користувачів та вивчати їхню поведінку в мережі. Потім ця інформація здебільшого використовується у різноманітних нав’язливих рекламних розсилках.

Можуть бути й інші варіанти. Наприклад, використання отриманих даних хакерами. Саме тому питання приватності й конфіденційності є одним з тих пріоритетів, якого продовжують шукати численні користувачі Інтернету. Попри те, що сучасний світ нібито нав’язує свої правила, значна частина людей прагне до інформаційної безпеки.

         Як VPN взаємодіє з іншими розширеннями браузера

Коли такий сервіс працює у фоному режимі, його функціонування жодним чином не заважає роботі інших розширень. А тому це доволі автономний IT-інструмент, який не завдає ніяких незручностей. Варто відзначити, що особливо доречним може бути використання VPN у таких ситуаціях:

  • коли ви подорожуєте і прагнете, аби ніхто не знав про зміну розташування;
  • коли хочете дивитися фільми на відомих онлайн-сервісах, не стикаючись з обмеженнями по швидкості;
  • коли ви підключаєте свій пристрій до публічних Інтернет-мереж (наприклад, у випадку користування мережею в кафе чи ТРЦ ваші дані стають більш вразливими, тож буде доречно їх приховати);
  • коли граєте в ігри у режимі онлайн;
  • коли купуєте товари чи замовляєте послуги, адже саме за допомогою VPN можна без обмежень знайомитися з пропозиціями по всьому світу.

Коли ви користуєтеся мережею за допомогою VPN, то ваша IP-адреса приховується, і вже неможливо відслідкувати ваші дії та дані. Таким чином можна захистити свою конфіденційність.

         Підбиваючи підсумки…

Отож, VPN використовується для двох основних завдань – забезпечення приватності та можливості доступу до сайтів з усіх куточків світу. Головне – користуватися дійсно надійними VPN-сервісами.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.