Варикоз у дітей — який буває і як проявляється

Варикоз — це поширена патологія, яка найчастіше вражає дорослих людей, які займаються роботою «на ногах». Проте в окремих випадках він може розвиватися і в дитячому віці — у немовлят чи підлітків. У такому випадку маніфестація захворювання рідко пов’язана з навантаженнями. Причинами стають вроджені порушення або спадкова схильність, яка робить організм надто сприйнятливим до навантажень та зовнішніх впливів. Лікуванням хвороби повинні займатися фахівці, оскільки без надання медичної допомоги варикоз може прогресувати та ускладнюватися. У такому разі єдиним варіантом буде хірургічне втручання. На ранніх стадіях можна обійтися консервативною терапією — наприклад, на сайті https://anc.ua/ представлено безліч препаратів, які використовуються в лікуванні варикозу. Ви можете ознайомитись з їх механізмом дії та придбати ті ліки, які пропише лікар. 

Який буває дитячий варикоз

Найчастіше варикоз, що виникає у дитини, належить до вроджених патологій. Лікарі виділяють кілька його різновидів:

  1. Синдром Кліппеля-Треноне. Відразу після народження виявляють судинні плями, які можуть бути недостатньо помітними, щоб розпочати лікування. Згодом з’являються і ділянки варикозного розширення вен, що супроводжується збільшенням кінцівки у діаметрі. У дошкільному віці уражена нога починає рости швидше, через що виникає значна різниця у довжині кінцівок.
  2. Флебектазії. Ураження локалізуються на стопах. Можна помітити розширення вен, що супроводжується набряком та збільшенням стопи. Через це діти, які почали ходити, відмовляються ставати на ніжки.
  3. Синдром Паркса-Вебера. У цьому випадку між артеріями та венами утворюються судинні зрощення, що призводить до потрапляння до вен артеріальної крові. Через це вони розширюються, пульсують, тканини навколо набрякають і пошкоджуються через неправильний кровообіг.

Якщо ж патологія набута, вона вражає підлітків. Це пов’язано з низкою причин:

  1. часто малоактивний спосіб життя, пов’язаний із постійним сидінням на стільці, через що венозна кров застоюється у нижніх кінцівках;
  2. заняття професійним спортом, які забезпечують високе навантаження на кінцівки та серцево-судинну систему;
  3. обмінні порушення.

Варикоз у дітей — який буває і як проявляється

Як лікувати варикозну хворобу

Під час виявлення перших симптомів необхідно звернутися за допомогою до педіатра чи флеболога. На ранніх етапах призначають ефективні препарати — наприклад, за посиланням https://anc.ua/product/troksevazyn ви можете ознайомитися з інструкцією «Троксевазину», який часто призначають для лікування варикозної хвороби. Також фахівці використовують малоінвазивну терапію — мікросклеротерапію, лазерну коагуляцію, пінне склерозування або мініфлебектомію. Усі ці процедури дозволяють закрити просвіт розширених вен. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.