Де взяти гроші на бізнес

Ви маєте блискучу ідею для відкриття або розвитку власної справи? Шкода, якщо її доведеться “заморозити” на роки через брак коштів. Та безвихідних ситуацій, як відомо, не буває. Навіть під час війни в Україні є різні шляхи і джерела, де взяти гроші на бізнес. Про них і поговоримо разом із експертами фінансової компанії Клік Кредит.

Гранти: різновиди та можливості отримання 

Можливість отримати велику суму грошей на бізнес і не повертати їх — існує. Мова про гранти. Чому ж тоді нею не користуються всі і кожен? Річ у тім, що грант отримати непросто, крім того, за нього потрібно дуже скрупулезно звітувати. Та все ж, така вигідна програма варта того, щоб за неї поборотися.

Види грантів для підприємців: 

  1. Державні. 

Один із найвідоміших — “єРобота”, про нього ви, напевно, чули. Ця програма спрямована на стимулювання підприємництва та розвиток малого бізнесу в Україні і надає фінансову підтримку для створення підприємств, переробних заводів, садів, теплиць.

Умови участі у програмі “єРобота” передбачають, що підприємці, які отримують гранти, зобов’язані активно працювати не менше трьох років, здійснювати діяльність з дотриманням високих стандартів прозорості та етики, а також створювати нові робочі місця для населення. Отже, кошти, які надаються підприємцю через цю програму, поетапно повертаються до держави у вигляді податків, і сприяють розвиткові економіки країни.

  1. Міжнародні.

Міжнародні організації часто надають гранти не лише для підтримки бізнесу, а й для вирішення актуальних суспільних проблем. Це може включати створення нових робочих місць, розробку продуктів та технологій, які сприяють екологічності, а також сприяння працевлаштуванню вразливих категорій населення. Що є ключовим: чим глобальнішою є мета вашого проєкту, тим більше шансів отримати фінансову підтримку для її втілення.

  1. Від приватних компаній.

Приватні компанії також активно відіграють роль у наданні фінансової допомоги для конкретних ініціатив. Вони можуть спонсорувати розробку інноваційних технологій, запускати проєкти в галузі інформаційних технологій, вкладати кошти у освітні програми та проєкти, спрямовані на розвиток суспільства.

Як отримати грант для вашого бізнесу: кроки до успіху

Гранти це краще, ніж бізнес позика, бо, як ми вже казали, їх не потрібно повертати. Але вони не падають з неба – для їхнього отримання потрібна ретельна підготовка і вивчення процесу. Ось кілька кроків, які допоможуть отримати грант:

  1. Вибір програми. Почати варто з вибору програми грантів, яка найкраще підходить для вашого типу бізнесу. Кожна з програм має свої умови та вимоги, тому обрана має відповідати вашому бізнес-проєкту.
  2. Вивчення умов. Після вибору програми детально ознайомтеся з умовами надання гранту. Вивчіть усі вимоги та терміни.
  3. Збір документів і заявка. Документи і фінансове обґрунтування повинні бути оформлені професійно та відповідати вимогам програми.
  4. Звіт. Ведіть облік у відповідності з умовами програми. Пам’ятайте: за кожну витрачену копійку доведеться відзвітувати.

 Доступні кредити

Навіть під час війни в Україні можна отримати доступний кредит для бізнесу. Найвідоміший — програма “5-7-9%” для розвитку малого та середнього бізнесу. 

Власне, програма так називається тому, що підприємець або підприємство платить 5, 7 або 9% річних банкові в залежності від умов свого договору, а решту відсотків компенсує держава. Навіщо це Україні? Усе просто: країні вигідно розвивати малий та середній бізнес, бо він є значною підтримкою її економіки. 

Метою програми “5-7-9%” є підвищення конкурентоспроможності українських маленьких підприємств, створення нових робочих місць, зацікавлення інвесторів. Ця програма надає підприємцям можливість отримати доступні кредити для розвитку бізнесу, сприяє створенню нових можливостей.

Однією з ключових переваг національної програми “Доступні кредити 5-7-9%” є гнучкість щодо розміру і термінів кредитування. Максимальна сума, яку може отримати підприємець, становить 60 мільйонів гривень. Проте термін користування цими коштами визначається відповідно до конкретного цільового призначення:

  • для інвестиційних проєктів та рефінансування боргів передбачено можливість отримання кредиту на строк до 5 років;
  • фінансування оборотного капіталу передбачає можливість позичити кошти на строк до 3 років;
  • щодо посівних кампаній, підприємці можуть розраховувати на кредитний період до 6 місяців.

Найважливішою новітньою рисою цієї програми є те, що великі компанії тепер також можуть отримати кредити для бізнесу. Однак варто пам’ятати, що кожен бізнес, незалежно від розміру, має відповідати вимогам та умовам програми для отримання кредиту.

Новітні реформи у програмі “5-7-9” призвели до значного розширення кола учасників, що можуть скористатися цією ініціативою. Раніше вона була доступна лише компаніям із річним оборотом менше ніж 20 мільйонів євро. Нині це обмеження знято і відкриває доступ до позик ширшому колу підприємців. Фактично, програма “5-7-9” тепер відкрита для всіх підприємців, які готові розвивати свій бізнес в Україні та сприяти економіці в умовах війни.

Важливо зауважити, що ця програма не передбачає виділення додаткових коштів на пільгові кредити. Замість цього, держава компенсує банкам частину відсотків, що складає в середньому 14% річних. Таким чином, програма “5-7-9” надає можливість підприємцям отримати доступні кредити на бізнес і підтримувати економічний розвиток країни.

 Інвестиції

Інвестиції є надзвичайно потужним інструментом для розвитку бізнесу. Але, щоб привабити інвестиції, потрібно мати великий соціальний капітал. Здебільшого, до закінчення війни на закордонні інвестиції можуть сподіватися лише великі, надійні компанії зі стабільними прибутками та доброю репутацією.

Для менших та нових підприємств, найкращий спосіб залучити фінансування — активно взаємодіяти з українськими інвесторами. Одним з ефективних інструментів для цього є участь у бізнес-ком’юніті.

Що таке бізнес-спільноти?

Кількість бізнес-клубів у світі постійно зростає. Вони допомагають встановлювати корисні зв’язки, які допоможуть отримати вигідний кредит для підприємців, залучити інвестиції,розвивати свій бізнес.

Якщо ваша мета — збільшити свої шанси на отримання інвестицій через участь в бізнес-спільнотах, важливо дотримуватися кількох ключових принципів:

  1. Чітке позиціювання. У вас повинно бути чітке розуміння того, хто ви і що пропонує ваш бізнес, щоб донести це до членів спільноти.
  2. Відкритість. Будьте відкриті та готові ділитися знаннями і досвідом з іншими учасниками спільноти.
  3. Прозора діяльність. Ведення бізнесу з дотриманням високих стандартів етики та прозорості сприяє довірі інших учасників.
  4. Посилення присутності. Активно нагадуйте про себе в інформаційному полі, використовуючи різні засоби комунікації та медіа.
  5. Конкурентні переваги. Працювйте над визначенням та підсиленням конкурентних переваг вашого бізнесу.

Інвестиції найбільше підходять компаніям, які вже мають кілька років успішної роботи, налагоджені бізнес-процеси та систематизовану фінансову діяльність. Участь у бізнес-спільнотах може допомогти вам зробити ваш бізнес привабливішим для потенційних інвесторів та партнерів.

 Краудфандингові платформи

Краудфандингові платформи стали дієвим інструментом для залучення коштів від великої кількості благодійників через спеціальні онлайн-ресурси. В Україні цей вид фінансування бізнесу ще маловідомий. Але в світі він активно розвивається та широко використовується, особливо серед технологічних стартапів.

Однією з головних переваг краудфандингу є можливість зібрати кошти для запуску власного бізнесу практично з нуля. Однак для цього вам доведеться інтенсивно працювати над зацікавленням потенційних донорів.

Часто для привернення уваги благодійників створюють систему винагород, яка може включати ексклюзивні пропозиції, унікальні сувеніри чи особливі бонуси для тих, хто підтримує проєкт.

Краудфандинг найбільш ефективний для креативних, інноваційних та соціальних проєктів, які можуть зацікавити велику аудиторію та впровадити ідеї в життя завдяки підтримці громадськості.

 Якщо терміново потрібна невелика сума

Якщо терміново потрібна невелика сума грошей, наприклад, зламався холодильник в магазині, не варто забирати ці гроші з обігу. Є чимало надійних фінансових компаній, які працюють онлайн та надають невеликі кредити для підприємців за лічені хвилини. Цільове використання коштів підтверджувати не потрібно. При першому зверненні відсоток може бути символічним — від 0,01% на день. Це може виявитися швидким та зручним рішенням для термінового фінансування вашого бізнесу.

Післямова

Український бізнес має широкий вибір інструментів для залучення фінансування навіть в умовах війни. Важливо обирати той, який найкраще відповідає конкретним потребам компанії та дотримуватися прозорого планування та розрахунків, щоб забезпечити стабільність та успіх. Гранти, краудфандинг і навіть фінансові сервіси, можуть стати надійними джерелами фінансування для підприємців, які шукають гроші для реалізації своїх ідей.

 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.