Допомагати людям розібратися в собі, покращити самооцінку, впоратися з проблемами — все це може психотерапевт. Сучасний світ є надто стресовим, тому консультації таких спеціалістів є дуже затребуваними. Якщо ви вже замислюєтеся над тим, як стати психотерапевтом в Україні, найважливішим питанням після навчання стане пошук клієнтів. З’ясуємо, як саме їх шукати.
5 дієвих методів пошуку клієнтів для психотерапевтів
У цій сфері доволі висока конкуренція, тому продумувати моменти щодо клієнтів варто одразу. Можна застосовувати такі способи пошуку:
- дати рекламу — на початку діяльності є сенс вкладати гроші в рекламу в інтернеті, на радіо чи телебаченні, адже це дозволяє більшій аудиторії дізнатися про вас;
- створити вигідні умови для перших клієнтів — перші консультації можна робити з великою знижкою — так ви знайдете людей, які потім будуть рекомендувати вас іншим знайомим;
- просуватися в соціальних мережах — багато хто дізнається про психотерапевта саме завдяки соцмережам, тому намагайтеся активно вести сторінки та ділитися корисною інформацією;
- консультувати онлайн — інтернет-сесії психотерапевта зараз мають великий попит, тому спробуйте різні формати роботи;
- розповідайте про свою роботу знайомим — далеко не кожен готовий консультувати близьких друзів, а ось з далекими знайомими простіше.
Будьте готові, що спочатку можливі складнощі з пошуками клієнтів, а потім почне працювати сарафанне радіо.
Чи варто консультувати безплатно?
За будь-яку роботу необхідно платити, тому безплатні сесії психотерапевтів мають багато підводних каменів. Чи варто новачкам у цій сфері погоджуватися на безплатні консультації клієнтів? Так, ви можете це зробити, але для обмеженої кількості осіб. Наприклад, набрати 10 людей для відточування власного досвіду в обмін на розповідь про вас у соціальних мережах.
Також проблема в тому, що часто люди не ставляться надто серйозно до послуг, за які зовсім не платять гроші. Суто з психологічної точки зору мінімальна плата все ж є бажаною, особливо коли проводите для одного клієнта багато консультацій. Цілком прийнятний варіант — першу зустріч зробити безплатною, а вже потім домовлятися про оплату.
Виключення в плані безплатних консультацій — волонтерська діяльність. Якщо ви хочете допомогти людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, це буде корисним і для вас у плані отримання досвіду.
* Розміщено на правах реклами