Понеділок, 24 червня

21 червня – Міжнародний день йоги. Історія та святкування в Україні

Міжнародний день йоги відзначається з 2015 року, щорічно 21 червня. Встановлений Генеральною Асамблеєю ООН в 2014-му році. Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді звернувся до ООН із пропозицією 21 червня відзначати Міжнародний день йоги, оскільки це найдовший день в році (день літнього сонцестояння) у Північній півкулі і має особливе значення у багатьох частинах світу.

Історія

11 грудня 2014 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 21 червня Міжнародним днем йоги[1]. Внесена Індією резолюція була підтримана всіма 175 державами, які представлені на Генеральній Асамблеї.

21 червня 2015 року все земне співтовариство любителів і професіоналів йоги відзначило I Міжнародний День Йоги. В Індії, де виникла традиція йоги, учасниками одночасної йога-сесії в перший Міжнародний день йоги стали 35 тисяч осіб.  Ця наймасовіша і найбагатонаціональніша йога-сесія на одній площі увійшла до книги рекордів Гіннеса

Україна

В Україні свято відзначали і в 2015, і в 2016, 2017, 2018, роках. Свято проходить за підтримки Посольства Індії в Україні. В 2016 році свято відзначали 20 червня в Києві, Харкові, Полтаві, Миколаєві, Львові (18 червня), Одесі, Івано-Франківську, Маріуполі, Черкасах, Вінниці і Дніпру. Головний координатор святкування — Українська Федерація Йоги.

Перше свято — в 2015 році в Києві відкрилося 20 червня о 8-00 в Маріїнському парку послом Індії в Україні. Також проходили заходи в парку імені Тараса Шевченка. В Черкасах святкували в 4 парках міста.

У Львові з 2015 проводиться щорічний фестиваль медитації та здорового способу життя «Львівський день йоги», приурочений до святкування Дня йоги. Традиційно з 1 до 22 червня цей фестиваль об’єднує зацікавлених львів’ян та гостей міста метою бути здоровими, сильними, бадьорими та щасливими.

Lviv Yoga Day, Йога флеш-моб 2

Lviv Yoga Day, Йога флеш-моб 2018

2019 року у Львові в Парку культури і відпочинку імені Богдана Хмельницького відкрили перший в Україні Парк йоги.

перший в Україні Парк йоги

перший в Україні Парк йоги

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.