Вівторок, 26 вересня

15 простих порад, якщо ти ще вчишся у школі

Я закінчив школу ще 9 років тому, і вже встиг призабути як воно. Але це цікава пора, хоча коли ти сам школяр, цей час сприймається швидше як перебор з обов’язками і мінімальні можливості у правах.

В принципі, десь так воно і є. Але саме у останніх класах школи ми закладаємо основи того, яким буде наше життя у майбутньому. І приймаємо рішення, які визначатимуть напрямок на багато років вперед.

Зараз, у ретроспективі, багато речей сприймаються зовсім по-іншому, ніж тоді. І чисто з урахуванням законів фізики, я не можу поговорити з собою колишнім. Але я можу дати декілька порад тим, хто мене зараз читає, і хто ще тільки готується до дорослого життя. 

Впевнений, деякі з них точно стануть вам у пригоді.

****

1. Спілкуйся не лише з однолітками. Різносторонні контакти, старші і молодші друзі — це круто, цікаво, і такі знайомства не раз допоможуть тобі у житті.

2. Вирішити, ким ти хочеш стати — це непросто навіть для дорослих. Якщо сумніваєшся і не хочеш помилитися, знайди тих людей, які вже зайняті у цій професії, і розпитай їх, як воно насправді.

3. Вчи іноземні мови. Навряд чи колись у тебе буде на це так багато часу, як є у школі.

4. Важливі не оцінки по предметах. Важливо навчитися вмінню вчитися.

5. Навчися вирішувати проблеми самостійно. Чим краще ти вмієш вирішувати проблеми, тим більше у тебе шансів на успіх у житті.

6. Найкраще, що ти можеш зробити одразу після того, як закінчиш школу — переїхати жити окремо від батьків. Бажано у інше місто. Бажано у велике місто.

7. Через 10 років ти перестанеш спілкуватися з більшістю зі своїх шкільних друзів. Це нормально. Ті ж з них, які залишаться — будуть з тобою протягом усього життя.

8. Невдачі — це частина життя. Коли ти подорослішаєш, їх буде більше, і зачіпати вони будуть болючіше. Але це все досвід, який повинен робити тебе сильнішим. Піднімайся, роби висновки і йди далі.

9. Немає жодної причини, чому ти повинен спілкуватися з тими, хто тобі не подобається. Чим швидше ти покинеш таке оточення, тим краще.

10. Вчися управляти грошима, навіть якщо зараз це лише кишенькові гроші від батьків. Інакше, гроші будуть управляти тобою.

11. Стань професіоналом, майстром у чомусь. Це насправді круте відчуття.

12. Натхнення є всюди, а найсильніша мотивація — всередині нас самих. І у кожної людини можна чомусь повчитися.

13. Не треба боятися хаосу і невизначеності. Це, мабуть, єдина константа у житті.

14. Вчися ловити зворотній зв’язок від інших людей. Відчувати їхній настрій, емоції і почуття. Емоційний інтелект — це супернавик нашого часу. Вміти слухати — не менш важливо, ніж вміти говорити.

15. Вчися проявляти вдячність. Це те, чого багатьом з нас не вистачає.

Ну і ще. Вже дуже скоро ти зрозумієш, що ніяких дорослих, які прийдуть і все вирішать не існує. Цим дорослим станеш ти сам.

Джерело: Fedorychak.com.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.