Вівторок, 23 квітня

Жителів Львівщини попереджають про нові схеми шахраїв

shahrayiПоліцейські застерігають мешканців Львівщини – шахраї постійно вигадують нові та вдосконалюють старі перевірені способи видурювання грошей у людей. Будьте пильними та не допомагайте своєю довірливістю та неуважністю шахраям у їх «роботі».

У Золочівський відділ поліції 20 жовтня по допомогу звернулась 57-річна мешканка одного з сіл району. Жінка повідомила, що 18 жовтня до неї на мобільний зателефонувала невідома, представилась працівником банку та повідомила, що до банківського рахунку заявниці хочуть дістатись зловмисники. За словами «працівниці банку», для того щоб убезпечити свій рахунок від зламу, жінка повинна повідомити їй код та реквізити своєї банківської картки. Пенсіонерка погодилась, та надала всі відомості які вимагала,  шахрайка. Коли ж вона перевірила рахунок, з’ясувалось, що усі гроші (1650 гривень) з рахунку зникли.

З такою ж заявою в Золочівський відділ поліції 19 жовтня звернулася мешканка Миколаєва, котрій зателефонував «представник банку» та діяв за такою ж схемою. В результаті заявниця позбулася майже двох тисяч гривень.

У Бродівське відділення поліції надійшла заява від 55-річної місцевої жительки. Жінка повідомила, що 19 жовтня близько 11:00 на її мобільний зателефонував невідомий чоловік, представився працівником поліції та повідомив що у доньки заявниці виникли серйозні проблем із поліцією. За «вирішення питання» жінка повинна перерахувати 12500 гривень на рахунок мобільного номера. Лише перерахувавши гроші жінка зателефонувала до доньки і з’ясувала, що ніяких проблем з поліцією у неї не було.

За цими фактами відкрито кримінальні провадження за ч.1 ст.190 (шахрайство) КК України. Злочин карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. Тривають досудові розслідування.

Шановні громадяни! Будьте обачні. В жодному разі не повідомляйте незнайомцям Ваші особисті дані та коди Ваших банківських карток. Зловмисники можуть представлятись працівниками банку, поліцейськими, податківцями та будь-ким іншим і пропонувати Вам «вирішити питання», різні бонуси чи додаткові послуги або навпаки – погрожувати штрафами, блокуванням картки та іншими неприємностями.

Розмовляючи з незнайомцями завжди спершу з’ясуйте з ким Ви маєте справу – місце роботи, посаду, прізвище та ім’я людини, після чого припиніть розмову, зателефонуйте в установу, де працює Ваш співрозмовник та з’ясуйте чи дійсно те, що він Вам повідомив є правдою. Проте навіть у цьому випадку ніхто не має права вимагати у Вас код до Вашої картки чи особисті дані, особливо у телефонній розмові. Будьте пильними та керуйтесь здоровим глуздом – не давайте шахраям шансу видурити у Вас гроші.

portal.lviv.ua

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.