Вівторок, 12 грудня

Зарплата «в конвертах», відсутність РРО і ухилення від податків. У БЕБ прокоментували обшуки в офісі !FEST

Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) заявили, що у Львові викрили схему ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах холдингом, до складу якого входять 60 ресторанів та торгових точок. Попередньо збитки завдані держбюджету оцінюються у понад 50 млн грн, йдеться у повідомленні пресслужби БЕБ. Раніше повідомлялося про обшуки у львівському офісі холдингу !FEST.

Джерело: Lviv1256.

Близько 2000 співробітників закладів, що входять до холдингу, отримують заробітну плату двома частинами: одна – офіційна, мінімальна зі сплатою всіх обов’язкових платежів, а інша – неофіційна, заявляє слідство.

Зарплата «в конвертах», відсутність РРО і ухилення від податків. У БЕБ прокоментували обшуки в офісі !FEST /Фото 1

У повідомленні БЕБ зазначається, що тіньова зарплата надходила на картки для виплат один-два рази на місяць. «У такий спосіб компанія ухилялась від сплати військового збору, ЄСВ та ПДФО. Попередньо збитки завдані державному бюджету складають понад 50 млн грн», – зазначили в БЕБ.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212-1 КК України, у вигляді умисного ухилення від сплати ПДФО, військового збору, єдиного соціального внеску в особливо великому розмірі.

Крім цього, за попередньою інформацією детективів БЕБ, згадувані заклади, не використовували РРО під час розрахунків з клієнтами та отримували оплату від клієнтів готівкою. Надалі кошти передавали до головного офісу у Львові.

«Під час обшуку у приміщенні головного офісу холдингу детективи виявили службову документацію, що свідчить про нелегальні господарські операції, готівку, чорнові записи, печатки тощо. Наразі слідчі дії тривають. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора», – йдеться у повідомленні.

Зарплата «в конвертах», відсутність РРО і ухилення від податків. У БЕБ прокоментували обшуки в офісі !FEST /Фото 3

Довідка: !FEST – це мережа ресторанів, заснована у 2007 році у Львові. !FEST належать такі заклади, як: Театр пива «Правда», «П’яна вишня» (19 ресторанів за кордоном і 52 заклади сумарно), «Реберня» (вісім закладів), Львівська майстерня шоколаду (48), «Львівські пляцки» (6), «Мазох-cafe». Всього Холдингу емоцій !FEST належить понад 90 закладів в Україні і Європі. Більша частина з них працюють по франчайзингу. Засновники холдингу – Андрій Худо, Юрій Назарук та Дмитро Герасімов.

Контекст: Слідство не розкриває назву компанії, але, вочевидь, йдеться про львівський офіс холдингу !FEST. Раніше сьогодні співвласник !FEST Юрій Назарук повідомив Forbes, що співробітники БЕБ провели обшуки в офісі компанії і вилучили документи. За його словами силовики вручили Назаруку підозру, у якій звинуватили холдинг !FEST у несплаті податків.

За статистикою скарг підприємців до Ради бізнес-омбудсмена, у першому кварталі 2023 року на дії силовиків поскаржилися у понад два рази більше бізнесменів, ніж за попередній період. Ситуація, принаймні в медіа, виглядає гіршою, ніж до широкомасштабного вторгнення.

Аналітична компанія Saturday Team на замовлення Forbes промоніторила найбільші українські ЗМІ щодо історій, коли бізнес заявляв про тиск і вимагання хабара – і за перші п’ять місяців цього року таких кейсів було 63 – на три більше, ніж за такий самий період 2021 року.

«Це нормально, що під час війни влада консолідована у президента. І фактично всіма силовими відомствами керують з Банкової, – розповідав керманич департаменту Генпрокуратури, який спілкувався на умовах анонімності. – Ненормально, що це не формалізовано і ці люди не несуть жодної політичної відповідальності».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.