Вівторок, 19 березня

За рівнем забрудненості повітря у Львові можна стежити онлайн. 5 способів

Також про те, чим дихають львів’яни, можуть повідомляти чат-боти.

Забруднене повітря може містити зважені часточки, чадний газ, формальдегід, оксиди азоту, сірки, а також бензпірен, свинець, розповідає екскерівниця МОЗ Уляна Супрун на своїй фейсбук-сторінці, пише Твоє місто.

Зважені часточки діаметром менші за 2,5 мікрометрів (мкм), говорить вона, потрапляють глибоко в тканину легенів і становлять найбільший ризик. Часточки діаметром близько 10 мкм також накопичуються в тканинах. Відтак виникають легеневі хвороби, зокрема астма у дітей, збільшується ризик ішемічної хвороби серця тощо.

Окрім того, забруднене повітря зменшує когнітивні здібності людей та призводить до того, що все більше дітей народжуються з недостатньою вагою.

За рівнем забруднення повітря у Львові та околицях можна стежити онлайн за допомогою сервісу SaveEcoBot. Зазначимо, за даними сервісу, найбільший рівень забрудненості повітря у Львові в районі вулиці Клепарівської на вихідні фіксувався у проміжках між північчю та 4:00. А в п’ятницю ввечері повітря було забруднене поблизу Суховолі.

На сайті сервісу можна підписатись на чат-бота у месенджері, вайбері, скайпі чи телеграмі, який повідомлятиме про стан повітря. Для цього потрібно обрати на мапі станцію, за якою хочете стежити, та клікнути на неї, а потім обрати детальну інформацію та зручний месенджер.

Допомогти зрозуміти, про що ідеться на мапі і графіках, допоможе така табличка рівнів забруднення повітря:

Для того, аби повітря в місті було чистішим, говорить Уляна Супрун, потрібно висаджувати нові дерева і не нівечити старі, висаджувати багаторічні рослини, зокрема чагарники, на клумбах, прибирати вулиці від пилу і піску, мити дороги. І, звісно ж, не можна спалювати листя і траву, адже спалення однієї тонни листя продукує 30 кг токсичних газів у повітрі.

Під час спалювання листя виділяються чадний газ, бензпірен, діоксин, а також багато диму зі зваженими часточками. Вологе листя погано горить і сильно димить. Спалення листя особливо небезпечне для людей з легеневими хворобами, астмою, дітям і вагітним жінкам.

Окрім того, не варто користуватися освіжувачами повітря і ароматичними куріннями, курити вдома та на балконі, натомість варто викинути килими зі стін та вивести грибок і перевірити вентиляцію і газову систему.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.