Вівторок, 26 вересня

З’їли і не заплатили. Перший «День довіри» у львівських ресторанах виявився збитковим

Деякі ресторани вимушені припинити акцію, бо відвідувачі надміру занижують вартість замовлення

Експеримент із довірою у Львові провалився. Львівські ресторани беруть участь у Бієнале довіри. У перший день фестивалю у закладах клієнтам дають «відкритий чек» – людям пропонують самим визначити суму оплати замовлення, пише zaxid.net.

У акції довіри взяли участь понад три десятки ресторанів. Заклади, у яких клієнти можуть розраховуватися на власний розсуд, позначені спеціальними наліпками.

Проте для більшості ресторанів день довіри став збитковим.

«Ось, у чеку 790 гривень, а люди оплачують 210 грн. Ну, були і випадки, коли залишали лише 5 гривень, хоча замовлення, звичайно, на значно більшу суму», – пояснив офіціант одного із ресторанів-учасників акції.

У ресторані кажуть: економлять на довірі здебільшого люди, які цілеспрямовано прийшли на акцію. Ті ж, хто про неї не знав, платять чітко по чеку.

Армандо, турист із Каліфорнії, пояснює: «Я заплатив стільки, скільки виходило по чеку. Це 158 гривень».

Влаштувати «відкритий чек» у ресторанах запропонував Марк Зархін, один із засновників Бієнале довіри. Визнає – експеримент не виправдав очікувань. Марк Зархін, ресторатор, зізнається: «Деякі ресторани вимушені просто припинити акцію. Мало того, що просто не платять, хоча всі чудово розуміють, що ця їжа без заробітку ресторанів, без роботи – вона все одно коштує грошей. Але іноді замовляють цілі банкети і не оплачують».

Схожі акції раніше відбувались у європейських містах. В Україні такий експеримент провели вперше.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.