Понеділок, 22 липня

Йосиф Ситник: “Голова ЛОДА намагається дискредитувати свободівців та облраду, маніпулюючи громадською думкою”

24 вересня 2015 року голова фракції ВО “Свобода” у Львівській обласній раді Йосиф Ситник під час прес-конференції заявив, що голова Львівської ОДА, очільник обласного осередку “БПП-“Солідарність” Олег Синютка намагається дискредитувати своїх політичних опонентів шляхом маніпуляції громадською думкою.

Очільник Львівської обласної організації ВО “Свобода” пояснив, що причиною проведення прес-конференції для представників ЗМІ стало інформаційне повідомлення, розміщене на офіційному сайті ЛОДА 22 вересня 2015 року, в якому О.Синютка одразу після голосування на сесії Львівської обласної ради змін до б’юджету заявив, що “фракція ВО “Свобода” відібрала у мешканців Львівщини майже 30 мільйонів гривень, які пропонувалися ще цього року скерувати на дороги”.

“Вважаю, що це є грубе втручання в роботу Львівської облради з боку представника виконавчої влади, зокрема голови ЛОДА, який коментує рішення найвищого представницького органу територіяльної громади – Львівської обласної ради – на власний розсуд називаючи їх “правильними” чи “неправильними”, а також намагається за допомогою оціночних суджень маніпулювати громадською думкою, подаючи недостовірну інформацію громаді, зокрема щодо депутатів від фракції “Свободи”. Це в першу чергу дилетантство та нерозуміння повноважень обласної ради у питанні ухвалення та внесення змін до обласного б’юджету, а також відверта маніпуляція фактичними (фракційними та поіменними) результатами голосування депутатів Львівської облради.

До речі, ця тенденція щодо дискредитації “Свободи” є фактичним продовженням на обласному рівні дій, започаткованих у загальноукраїнському масштабі з боку чинної влади, голови КМУ, керівника МВС, а тепер і голови ЛОДА Синютки з метою оббріхування “Свободи”, – зауважив свободівець.

Йосиф Ситник наголосив: підхід до формування обласного б’юджету з боку обласних депутатів є комплексним, всебічним та враховує усі царини життя Львівщини – освіту, медицину, соціяльний захист, інфраструктуру та інші соціяльно-економічні та гуманітарні проєкти, які реалізуються на теренах Львівщини.

“Станом на 1 вересня 2015 року планові надходження до обласного б’юджету перевиконані на 12,7 %, тобто до обласного бюджету надійшло понадпланово 62,419 млн гривень. Із цих коштів 56 млн грн адміністрація пропонувала спрямувати на середньостроковий ремонт доріг. Нагадаю, що Львівська обласна рада у 2015 році на ремонт доріг вже виділила з загального фонду 100 млн грн, а із спеціального фонду – 52 млн грн, тобто всього – 152 млн грн. І станом на 1 вересня підрядні організації, які ремонтують дороги освоїли всього-на-всього із 152 млн грн лише 95 млн грн, тобто ще майже 60 млн грн є невикористаними коштами. А лишилося до початку зими 2 місяці, коли за сприятливих погодних умов ще можна ремонтувати дороги. Депутатський корпус був готовий надати із цих 62 млн грн перевиконання б’юджету на ремонт доріг якусь частку – 1/3 суми, але ж не всі кошти, зважаючи на соціяльні проблеми в країні та у Львівській області. Відтак, ми прагнемо збільшити виплату одноразової допомоги людям, які є реабілітовані, жертвам політичних репресій. Нагадаю, що їхня допомога складає орієнтовно 195 грн. Я пропонував збільшити цю допомогу на суму 300 грн на рік. Загалом таких людей на Львівщині є понад 12 тис осіб, для яких потрібно 1 млн 294 тис грн. Окрім цього, на Львівщині є понад 2200 воїнів ОУН–УПА, які теж отримують допомогу в сумі орієнтовно 370 грн. Мною була внесена ініціятива, щоб ця сума їхньої допомоги складала хоча б 800 грн. У нас є категорія інвалідів, постраждалих на ЧАЕС, багатодітні сім’ї, малозабезпечені громадяни тощо. Загалом такі видатки склали по соціальній складовій лише 3 млн 253 тис грн. Окрім цього, 15 вересня 2015 Львівська облрада з ініціятиви депутатів від ВО “Свобода” ухвалила дві програми – це Програма підтримки у Львівській області демобілізованих воїнів, які повертаються з АТО на 2015–2017 роки та Програма соцвиплат дітям військовослужбовців, батьки яких загинули під час проведення АТО. Також ми спрямували 12 млн грн на програми енергоефективности у Львівській області.

Таким чином, із цієї суми 56 млн грн, яка планувалася спрямувати на дороги, якщо забрати вищеперераховані мною показники, а саме: мінус 12 млн грн демобілізованим воїнам, мінус 12 млн грн на енергоефективність, мінус 4 млн дітям загиблих воїнів АТО, мінус 3,2 млн грн воїнам УПА, репресованим і малозабезпеченим та іншим, то на ремонт доріг ще залишилося 24 млн грн. Тобто до кінця року (на три місяці ремонтів), якщо додати ще невикористані кошти, залишається майже 80 млн грн на дороги Власне, за таке рішення і проголосували депутати Львівської обласної ради 22 вересня 2015 року.

Водночас, пан Синютка зазначив, що “уже були проведені тендери і підрядники були готові до виконання робіт”. Такі заяви – це пряме порушення бюджетного кодексу та законодавства України, адже не можна проводити тендери без бюджетних призначень. Доки Львівська облрада не виділила гроші, про які тендери могла йти мова? А може голова ЛОДА пообіцяв окремим підрядникам наперед бюджетні гроші, то тоді це вже можна трактувати як змова та корупційні умисли”, – зауважив свободівець.

Також Йосиф Ситник повідомив ще про одну маніпуляцію очільника ЛОДА: “Проголосували за б’юджет, який внесений був на розгляд за тими консенсусними рішеннями загалом 69 депутатів облради із 70 зареєстрованих. Із фракції ВО “Свобода” проголосували 22 депутати, присутніх у цей час в сесійній залі. То на якій підставі пан Синютка заявляє, що депутати від ВО “Свободи” забрали гроші від громади?”.

Голова обласної “Свободи” наголосив, що ці заяви голови ОДА є брехливими та аморальними, як щодо депутатів облради, так і багатьох категорій громадян Львівщини, які через антинародну політику уряду та загалом виконавчої влади опинилися на межі виживання.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.