Як у Німеччині. У Львові хочуть збудувати канатну дорогу на Високий Замок

У Львові може з’явитися оглядова канатна дорога. Спершу – на Високий Замок, а пізніше – і до парку «Знесіння».

канатну дорогу на Високий Замок

У німецькому місті Кобленц з 2011-го року функціонує канатна дорога, яка сполучає два береги річки Рейн – саме місто та замок Еренбрайтштайн. Зараз її використовують як транспортний засіб мешканці (15-20%) та туристи. Делегації журналістів розповіли, як це працює в Німеччині, аби в майбутньому реалізувати такий проект і у Львові, повідомляє tvoemisto.tv.

Як розповіли під час екскурсії, канатна дорога в місті Кобленц за годину перевозить 7 600 пасажирів. В одну кабіну може помститися до 35-ти осіб. Повна вартість цього проекту – 13 млн євро.

Оскільки замок і саме місто перебуває під охороною ЮНЕСКО, місцева влада і компанія вели тривалі переговори. Завдяки сприянню мешканців, 95% яких підтримали будівництво, ЮНЕСКО спочатку дало дозвіл на будівництво на три роки, а згодом погодило функціонування дороги до 2026-го року.

канатну дорогу на Високий Замок

канатну дорогу на Високий Замок

фото: namosele.livejournal.com

Як розповів Ігор Кузьмак, керівник ТОВ «Укрдизайнгруп» (компанія-автор проекту у Львові),таку дорогу спершу хочуть побудувати на Високий Замок, а потім провести її і до парку «Знесіння».

Нагадаємо, 26-го грудня 2016-го року Львівська міська рада затвердила перелік об’єктів для залучення інвестицій. Йдеться і про будівництво підвісної оглядової канатної дороги для використання рекреаційних можливостей парку «Високий замок».

Також у грудні минулого року під час зустрічі Міхель Допельмаєр, власник компанії «Doppelmayr», яка виконувала роботи з будівництва підвісної дороги у місті Кобленц,  озвучив думку, що на Високому Замку втілити такий проект можливо.

«В Україні немає канатних доріг. Львів стане «туристичною Меккою», якщо зробить це. Це приємний і простий спосіб дістатися з однієї точки в іншу. Проте це водночас і зовсім новий вид транспорту, який ще не всі розуміють», – розповів Міхель Допельмаєр.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.