п`ятниця, 14 червня

“Я хочу, щоб це було сигналом усім”: Зеленський прокоментував звільнення Лозинського

Правоохоронці мають ретельно розслідувати ймовірні злочини Василя Лозинського, звільненого з посади заступника міністра інфраструктури за підозрою в хабарництві, а також звертати увагу на інші подібні випадки, щоб дотримуватись справедливості у суспільстві.

Про це під час відеозвернення 22 січня заявив президент Володимир Зеленський — пише Суспільне.

“У правоохоронців є всі можливості, щоб провести розслідування й спрямувати це провадження до суду. І я хочу, щоб це було нашим сигналом усім, чиї дії або поведінка порушують принцип справедливості”, — зазначив гарант.

За його словами, війна та дипломатія не повинні затьмарювати проблеми корупції.

“Звичайно, зараз основна увага — це питання оборони, це питання зовнішньої політики, це питання війни. Але це не означає, що я не бачу й не чую, що говорять у суспільстві на різних рівнях – як на центральному, так і в регіонах. І цей тиждень буде часом відповідних рішень. Вже підготовлені ці рішення. Я не хочу зараз анонсувати їх, але все це буде справедливо. Розумію, що привернуло увагу людей. У кожній ситуації ми будемо детально все розбирати. Те, що стосується енергетики і закупівель. Те, що стосується відносин між центральною владою і регіонами. Те, що стосується закупівель для військових”, — зауважив президент.

Зеленський запевнив, що суспільство отримає повну інформацію щодо цих проблем, а держава здійснить усі необхідні потужні кроки. Він додав, що водночас спецслужби займаються й протидією тим, хто намагається підірвати міць України.

“Є просування у наших спеціальних служб у роботі щодо людей, які заслуговують як мінімум санкцій за свою діяльність проти України, незалежності і українського народу. Теж будуть відповідні кроки. І це не щось тимчасове, це — реальне реагування. Це конкретика. Це те, чого ми всі очікуємо від наших інституцій. Від держави”, — сказав політик.

“Я хочу, щоб це було зрозуміло: повернення до того, що було колись, до того, як звикли жити різні люди, наближені до державних інституцій, чи ті, хто все життя поклав на гонитву за кріслом. Повернення не буде”, — підкреслив глава України.

Президент подякував правоохоронцям та журналістам, які докладають зусиль для боротьби з корупцією.

Зеленський нагадав, що 22 січня, у День Соборності, Україну відвідав експрем’єр Великої Британії та член парламенту королівства Борис Джонсон.

“Ми разом із ним поспілкувалися зі студентами університету Шевченка. Це теж усе доволі символічно — саме в наш день — День Соборності. Символічно, бо боротьба за свободу об’єднує різних людей, різні народи. І нашу українську соборність, наше історичне об’єднання, якого ми досягли у перші ж години 24 лютого, ми за минулий рік реально привнесли у міжнародні відносини”, — сказав президент.

За його словами, війна в Україні об’єднала світ, і ця єдність має зберігатись.

“Вільний світ об’єднався так, як давно не був об’єднаний. Дуже важливо зберігати єднання. Робити все, щоб люди, які цінують свободу, були разом, були дієвими. Ми зацікавлені в тому, щоб Борис та інші наші люди, як він, займалися питаннями підтримки України у світі, питаннями захисту свободи”, — підкреслив гарант.

Він нагадав українцям про вагомість британського внеску в обороноздатність України, подякувавши за нього всім британцям та уряду королівства.

“Саме таким нам усім варто зробити цей рік. Роком справедливості для України. Роком єднання нас усіх заради свободи й перемоги. Роком міцності України та всіх, хто цінує свободу”, — наголосив Володимир Зеленський.

Що відомо

  • 22 січня заступника міністра інфраструктури Лозинського затримали за отримання $400 тисяч хабаря та звільнили з обійманої посади.
  • 21 січня видання “Дзеркало тижня” опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту “Наші гроші” Юрія Ніколова, у якому йдеться про те, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.