“Вийти на подіум – також виклик”: як у Львові вчительки з 36 країн світу дефілювали у вишиванках

Упродовж останніх декількох днів педагоги обговорювали книжки, педагогіку, українську мову і культуру в світі

З педагогів у моделі – у Львові вчителі з 36 країн світу дефілювали у вишиванках. Всі учасниці незвичного показу мод приїхали на перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл. Від п’ятниці дві сотні освітян ділилися своїм досвідом, ну і насамкінець форуму вийшли на подіум. Перші модельні кроки бачили й кореспонденти “5 каналу”.

Упродовж останніх декількох днів вони обговорювали книжки, педагогіку, українську мову і культуру в світі. Сьогодні ж чепуряться, одягають підбори, а головне – вишиванки, щоб вперше стати моделями на показі національного одягу.

“Взагалі-то я була шокована, тому, що я 158, хоч завжди кажу 160. Дрібничка, але приємно. Я думала не піду, а вони сказали: “ні, всі хто хоче приймати участь, прошу записуватися” і власне це воно нас так об’єднало гарно”, – розповідає викладачка школи св.Володимира в Торонто Ірина Берлінг.

Новоспечені моделі – місцеві освітяни, а також українки, які викладають у суботніх та недільних українознавчих школах в усьому світі. До Львова вони з’їхалися з 36 країн: від Аргентини до Арабських еміратів. Іванка працює у Канадському місті Оттава. Вишиванку за кордоном майже не знімає.

"Вийти на подіум – також виклик": як у Львові вчительки з 36 країн світу дефілювали у вишиванках

“Вишиванки у Канаді вважаються просто красивим одягом, який інколи продається у звичайних магазинах, не настільки шикарний, але коли бачать такий, то теж хочуть собі придбати”, – пояснює Іванна Плахотнюк.

Для показу львівські майстрині підготували 40 різноманітних вишитих сорочок. Орнаменти копіювали з вишиванок, яким майже триста років.

“Я вже так дивлюся і думаю: Боже, чого ж я не маю того розміру, бо я хочу он от цю сорочку, така красива, дуже. Я таких взірців ще не бачила”, – ділиться вчителька львівської школи №99 Ліля Талішева.

І от нарешті їхній зоряний час – у світлі софітів вони ступають на імпровізованому подіумі.

Наталія у захваті від свого першого дефіле, тож не може стримати емоцій. Жінка працює в українській недільній школі, аж у Токіо. Там навчає японців наших національних традицій.

“На українську вишиванку вони реагують дуже позитивно. І ми в Токіо проводимо кожен рік парад вишиванок. Його проводить зазвичай наша діаспора, а цього року доєдналося дуже багато японців, які просто на вулицях долучалися до параду”, – розповіла викладачка.

Учасниці дефіле переконані, що таким чином ламають стереотипи, щодо вчительок.

“Показати українську жінку красиву, стильну, модну, яка вміє відповідати на різні виклики, бо повірте, для пересічної жінки вийти на подіум – це також виклик”, – пояснює співорганізаторка форуму Ірина Ключковська.

Після показу педагоги знову візьмуться обговорювати методики викладання і популяризації української культури. А вже в середу, 22 серпня, форум закінчиться і учасниці вирушать по домівках.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.