Понеділок, 11 грудня

Ввозив під виглядом гумдопомоги: львівські митники вилучили у водія одяг на 1 млн грн

Як повідомили на Facebook-сторінці Львівської митниці, водій вантажівки “IVECO” у декларації вказав, що перевозить 2300 кг гуманітарної допомоги для одного з українських благодійних фондів.

Оглядаючи транспортний засіб, митники спільно з прикордонниками виявили 1570 кг товарів: новий одяг, сумки та взуття.

“Для перевірки законності переміщення вантажу Львівська митниця звернулася до названого водієм благодійного фонду, який підтвердив, що дійсно очікує гуманітарний вантаж від однієї з польських фірм на суму 125 тис. злотих, що в еквіваленті перевищує мільйон гривень”, — йдеться у повідомленні.

Віз під виглядом гумдопомоги: львівські митники вилучили у водія одяг на 1 млн грн
Львівські митники у ПП “Угринів -Долгобичув” вилучили у водія речі, які він віз в Україну під виглядом гумдопомоги. Фото: Львівська митниця
 

Також митники звернулися до польських підприємців, дані яких були вказані у товаро-супровідних документах. У відповідь на офіційний запит польська сторона повідомила, що вона не дарувала українській благочинній фундації жодних товарів і умови дарування їм не відомі.

“Так з’ясувалося, що громадянин України подав декларацію про перелік товарів, які визнаються гуманітарною допомогою, однак вказав неправдиві відомості відправника товарів, які насправді він переміщував в режимі імпорту”, — пояснили у Львівській митниці.

Дії чоловіка мають ознаки порушення митних правил, відповідно до ч. 1 ст. 483 (Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю) МКУ. Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів — безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.