п`ятниця, 1 березня

Востаннє вдома була у 2014 році: історія переселенки, що втекла від війни до Львова

Тетяні Вагановій – 34. На початку весни жінка разом із своїми чотирма дітьми переїхала зі Слов’янська до Львова. Тікати від ракет їй доводиться не вперше. Як і народжувати дитину у новому для неї місті, поки чоловік захищає Україну.
Джерело: ЛМР.

Розповідаємо історію вагітної переселенки, яка живе у модульному містечку  у Стрийському парку зі своїми дітьми.

Родом Тетяна Ваганова із Горлівки, Донецької області. Востаннє вдома була у 2014 році – з початком війни жінка покинула рідне місто і до сьогодні туди не поверталася. За цей час  народила чотирьох діток, вдруге вийшла заміж. Чотири роки зі сім’єю жила у модульному містечку у Кам’янське (колишній Дніпродзержинськ). Потім переїхали у Слов’янськ, де чоловік знайшов нову роботу. Жили, орендували квартиру, діти пішли до школи. Все було добре до 23 лютого. А вже у березні Тетяна із дітками втекла від війни. Тепер вже до Львова.

“Чоловік був на фронті, подзвонив і сказав, щоб ми бігом збирали речі і виїжджали. І ми приїхали евакуаційним потягом до Львова. Зі собою взяли мінімум речей, бо я ж уже на 7 місяці вагітності, а дітям від п’яти до тринадцяти років, чоловіка поряд нема, лише телефоном, то сильно речей не наберешся. Взяли документи, гроші і на потяг”, — пригадує Тетяна.

Спочатку сім’ю посилили в одному із львівських університетів, волонтери нанесли одягу, іграшок — усього необхідного. Але через постійні спускання у підвал під час тривог, наймолодший син захворів.

“Довелось із 5-літнім Єлисеєм лягати в лікарню. Під крапельницею пролежав 5 днів. В той час інші мої троє дітей залишились у тимчасовому прихистку із волонтерами. Я щодня їм дзвонила, хвилювалась, але дівчата-волонтерки були такі добрі до моїх дітей, що я досі не можу повірити в таку людяність з боку, здавалось, геть незнайомих людей,” – розповідає жінка. 

А потім Тетяна прочитала, що у Львові зводитимуть модульні містечка для переселенців. На жаль чи на щастя, але Таня вже знала, що таке життя у такому житлі. Тож стала в чергу на поселення. 

Вже два тижні, як Тетяна разом зі своїми дітьми — Богданом (13 років), Сніжаною (10 років) Міланою (7 років) та Єлисеєм (5), живе у першому модульному містечку, що у Стрийському парку. Діти щодня ходять на майстер-класи, організовані містом та волонтерами. Тут їх годують, у будиночки крім всього ще й провели інтернет, тож сміється, жалітись на щось — гріх. Сама докупила килим, москітну сітку на двері, додала  трохи життя будиночку.

Зізнається, хотіла б і залишитись жити у Львові, але надто дороге житло, аби придбати. Планує, що п’яту дитину народить у Львові. Жартує, буде бандерівцем!

Хоче назвати сина на честь перемоги України — Віктором, дочекатися чоловіка і вже всім разом повернутися додому. Нарешті показати дітей бабусі, яку знають лише через камеру телефону.

Нагадаємо, перше модульне містечко у Львові облаштували на вул. У. Самчука. Воно розташоване на території Стрийського парку та має 88 будиночків.

6 травня у Львові відкрили друге модульне містечко — на вулиці Пулюя, неподалік Технологічного фахового коледжу лісотехнічного університету. Там встановили 120 будиночків. До кінця травня у місті відкриють і третю локацію – у Сихівському районі Львова.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: