Власника львівської кондитерської фабрики внесли до реєстру міжнародних спонсорів війни

НАЗК внесло швейцарську компанію Nestle, що володіє кондитерською фабрикою “Світоч”, до переліку міжнародних спонсорів війни.

Про це повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) на своїй сторінці у Фейсбуці — пишуть Варіанти.

НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни швейцарську компанію Nestle, найбільшого у світі виробника харчових продуктів, власницю Львівської кондитерської фабрики “Світоч”, яка з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну продовжує вести торгівлю з Росією та розширювати свою російську виробничу базу.

Nestle виробляє розчинну каву, мінеральні води, шоколад, морозиво, молочні продукти, дитяче харчування, корм для домашніх тварин та інші товари. По всьому світу у лінію продукції компанії входить понад 2000 брендів. Основні торгові марки: KitKat, Nescafe, Nesquik, Nestea та інші.

Як заявили у НАЗК, станом на початок 2022 року швейцарська корпорація мала у РФ сім фабрик й торік імпортувала до Росії напівфабрикатів та сировини на 374 млн доларів, а за 9 місяців 2023 року на 271 млн доларів. 

“Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, у компанії заявили про призупинення експорту та імпорту в росію, за винятком товарів першої необхідності. Проте полиці російських магазинів досі переповнені їхньою продукцією. Крім того, в жовтні 2022 року, компанія під виглядом сухої молочної суміші завозила на територію росії технічне обладнання. Тобто компанія завозить не лише сировину для товарів первинної необхідності, а й намагається приховано направляти до росії технологічне обладнання для розвитку власного бізнесу” – йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, у березні 2022 року у компанії Nestle заявили, що не вважають неетичною роботу у РФ та не планують йти з російського ринку.

Додамо, у листопаді 2018 року корпорація Nestle викупила залишок акцій львівської фабрики “Світоч”. Відтепер компанія володіє 100% акцій львівської фабрики.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.