У Львові завершилось голосування за кращі проєкти Громадського бюджету міста, які реалізоватимуть з місцевої казни у 2022 році. Серед переможців – 8 великих проєктів, на які спрямують близько 23 млн гривень.
NТА публікує рейтинг та огляд великих проєктів-переможців, які зібрали найбільше голосів.
Безбар’єрний простір практичної науки “Puliui Science Hub” (7175 голосів)
Громадський проєкт ліцею імені Івана Пулюя дозволить створити мережі навчально-наукових лабораторій, де дітей навчатимуть з європейським обладнання:
- Bio lab – допоможе вчити експериментальну біологію, мікробіологію, біотехнологію за допомогою мікроскопу.
- Chem lab – відкриє для учнів захопливу хімію з лабораторними наборами та хімічними реактивами.
- Food Lab – щоб готувати їжу у пароконвектоматі та піччю для піци.
- Robo lab – роботизувати процеси на базі систем Arduino та Astro lab для вивчення астрономії на телескопі
Освітньо-відпочинковий простір “R.E.A.L. patio” (6624 голосів)
Проєкт стосується реконструкції внутрішнього дворика у ліцеї “Львівський”, де для учнів облаштують простір для проведення уроків на свіжому повітрі. Мета проєкту: покращити емоційний стан учнів, розвантажити приміщення школи та забезпечити навчання та харчування учнів на свіжому повітрі, що є необхідним для їхнього здоров’я під час пандемії.
Нехай б’ється серце дитини (6341 голосів)
Реалізація проєкту дозволить закупити для відділення дитячої кардіохірургії у Львівську лікарню швидкої допомоги сучасний наркозно-дихальний апарат.
«Тепер ми зможемо придбати наркозно-дихальний апарат для Центру дитячої кардіохірургії, який, до того ж, – єдиний на Західній Україні», – написала на своїй сторінці у фейсбуці пресслужба лікарні.
Автори проєкту зауважили, що серцево-судинні хвороби в Україні щороку забирають життя понад 800 дітей. Тому для дитячих кардіохірургічних операцій медикам необхідне високоякісне обладнання.
Смачна локація в ліцеї “Сихівський” (6319 голосів)
Проєкт «Смачна Локація» в приміщенні Ліцею «Сихівський» передбачає оновлення харчоблоку та їдальні навчального закладу. Також створення відпочинкових зон для учнів, де вони зможуть спілкуватися, навчатися.
Парк на Малоголосківській (2239 голосів)
Автори проєкту пояснюють, що створення умов комфортного відпочинку – одна з базових потреб для мешканців цілого мікрорайону Під Голоско, який перенасичений багатоповерхівками. Відпочинкові зони там майже відсутні. Відтак, проєкт передбачає облагородження парку на вулиці Малоголосківській.
Громадський мультиспортивний простір “Центральний парк “Зашків” (2026 голосів)
У самому центрі села Зашків Львівської МТГ хочуть облаштувати простір для спортивно-культурного дозвілля.
“Замість заростей на стадіоні, іржавих радянських турників, перегнилих лавок ми бачимо громадський мультиспортивний простір “Центральний парк “Зашків”, – зазначають автори проєкту.
Система відеоспостереження в парку “Горіховий гай” (2020 голосів)
Парки Львова є одним з пріоритетних місць для встановлення системи відеоспостереження, щоб запобігти злочинності. Відтак, камери, згідно з проєктом, мають бути підключені до центру безпеки міста та здійснювати моніторинг цілодобово.
Мультиспортивний майданчик з дитячою ігровою зоною на вул. Студентській (1824 голосів)
Реалізація проєкту дозволить створити на вулиці Студентській сучасний спортивний майданчик з ігровою зоною.
“Спортивний майданчик на Студентській сьогодні – це ділянка 800 кв. м. зі старим асфальтом, розбитими лавками та дірявим парканом. Замість спорту тут – сміття та алкоголь”, – пишуть автори.
Натомість на оновленому майданчику спортом зможуть займатися усі: діти, молодь, дорослі, літні люди.
За інформацією відділу розвитку мікрогромад та громадських ініціатив, цьогоріч до голосування долучилось 145 573 мешканці Львівської МТГ, які віддали 226 269 голосів. Абсолютна більшість людей голосували онлайн – понад 99%.
На реалізацію проєктів Громадського бюджету 2022 року Львівська міська рада виділила 75 млн грн, що дозволить реалізувати орієнтовно 8 великих та 100 малих проєктів.
Підтримайте проект на Patreon