У соцмережах, зокрема, в TikTok, після обрання запобіжного заходу підозрюваному у вбивстві Ірини Фаріон, поширюють фото й відео 18-річного В’ячеслава Зінченка. Крім того, вдягають схожі окуляри, панами й худі, а в коментарях розпитують, де можна придбати такі речі.
Джерело: Tvoemisto.tv.
@gidrosamolet528 #фарион#пофармучемпион#вячеславзинченко#герой#foryou#foryoupage ♬ оригинальный звук – гидросамолет
Здебільшого цей «тренд» поширюється серед підлітків, однак подібні відео знімають і люди близько 20-25 років з різних міст України. В TikTok вже тисячі відео з В’ячеславом і здебільшого всі прославляють та романтизують його вчинок, стверджуючи, що вбивство скоїв він, тож «він герой».
Ці та схожі коментарі можна знайти фактично під будь-яким відео, пов’язаним з В’ячеславом Зінченком:
«В цьому хочеться піти на 1 вересня»
«Дайте йому медаль»
«Я йому дав пожиттєвий абонемент в рай»
«Мені ніколи не стати таким крутим, як він»
«Цей бро помирив дві країни, які між собою воюють»
«Як називається така футболка?»
«Я так розумію, що панами і окуляри розкупили вже всі?»
«Герой країни»
«Зробив більше, ніж НАТО»
«Відпустіть його, він ж красивий»
@sladli.v #CapCut #славаукраїні🇺🇦🇺🇦🇺🇦 #вбивцяфаріон #фарион🚩 #fyp #вячиславзинченко #героямслава🇺🇦 #aura #ркомендациии ♬ оригінальний звук – 🇺🇦
Водночас є й ті, хто вважають, що його потрібно покарати, називають його сім’ю «дивною» та закликають спитати у В’ячеслава, «що він робив у Львові майже місяць, якщо не винен?» та співчувають родині загиблої Ірини Фаріон.
В TikTok багато користувачів на своїх сторінках також публікують відео із хлопцем з львівського суду, коли йому обирали запобіжний захід, фото й відео його гри у футбол, створюють фейкові сторінки нібито від його імені під різну музику.
@v.zinchenko ✊️ #zinchenko #вячеславзинченко #суд #фаріон #edit #україна #львів #україна🇺🇦 #славаукраїні ♬ оригінальний звук – В’ячеслав Зінченко
@zinchenko.hero отпустите, он же красивый#зинченко #вячеславзинченко #фарион #фариофф #герой #россия #украина #хедшот #фурионпофармучемпион #фурион #слава #славазинченко ♬ оригинальный звук – @v.zinchenko
Серед хештегів під відео пишуть такі: #відпустітьйоговінжегарний, #фаріoff, #герой, #мужчинавсеймоейжизни, #легенда, #стрілок, #естетика, #славазінченко, #вбивцяФаріон.
Зазначимо, що Tvoemisto.tv очікує щодо цього на коментар дитячого психолога.
@jisus_52.69 слава слава.. #frypgシ #fyppppppppppppppppppppppp #fryp #вячеславзинченко #wellx3 #фариOFF ♬ оригинальный звук – 𒉭максемка𓍼
До слова, вину В’ячеслава Зінченка ще не доведено, наразі йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом 2 місяців. Адвокат підозрюваного Ігор Сулима подавав апеляцію та просив у суді про цілодобовий домашній арешт з використанням електронних засобів стеження. Однак рішення про тримання під вартою суд не змінив.
Під час розгляду апеляції в суді були присутні батьки хлопця. Мати підозрюваного Олена Зінченко каже, що в день затримання сина правоохоронці тримали її пів години на вулиці, нічого не пояснюючи.
На запитання журналістів, чи помічала мати щось підозріле в поведінці сина напередодні, вона відповіла:
«Нічого підозрілого. Він просто сидів на дивані, коли я виходила. Ми жили звичайним життям. Він планував піти на курси водіїв.. Це дуже тяжкий злочин влади, я би так сказала. Не мого сина, а саме влади…Його підставили».
Батько підозрюваного Федір заявив, що В’ячеслав добре розуміється на українському націоналізмі, а у 2022 році був у громадській організації «Права молодь». Також батько повідомив, що його син закінчив перший курс заочної форми факультету журналістики у Дніпропетровському національному університеті.
Деталі
Нагадаємо, 19 липня у Львові на вулиці Масарика вистрілили в голову мовознавиці Ірини Фаріон. Пізніше вона померла у лікарні. Детальніше про цей день та версії слідства читайте тут.
26 липня у Львові Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко та голова нацполіції Іван Вигівський під час брифінгу повідомили деталі проведеної операції по затриманню підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон.
Також 26 липня у Львові обрали запобіжний захід підозрюваному. Прокурор подав клопотання про тримання підорзюваного під вартою протягом 60 днів без можливості внесення застави. Водночас адвокат підорзюваного зазначав, що з 20 експертиз, які б ідентифікували, що злочин скоїв В’ячеслав Зінченко, не провели ще жодної. Крім того, він додав, що на той момент ще не було проведено психологічної експертизи хлопця, щоб визначити, чи міг він скоїти вбивство.
Адвокат просив провести об’єктивне досудове розслідування і відмовити у цьому клопотанні, відправивши В’ячеслава Зінченка під домашній арешт з електронним браслетом для відслідковування його геолокації.
Підтримайте проект на Patreon