Вагонне депо Здолбунів Львівської магістралі зекономить 30 тисяч кубометрів газу на рік завдяки сонячному колектору власного виробництва

Цьогоріч у червні працівники вагонного депо Здолбунів власними силами виготовили та встановили на підприємстві два сонячні колектори загальною площею 16 квадратних метрів. У дні активного сонячного випромінювання установка повністю нагріває воду для господарських потреб депо: санітарно-побутового блоку, їдальні,  медпункту тощо, дозволяючи не використовувати парових котлів і, відповідно, суттєво зменшуючи споживання газу.

За словами головного інженера підприємства Євгенія Нагорного, використання колектора протягом 6 місяців у році, коли є активне сонячне випромінювання, дозволяє економити близько 30 тисяч кубічних метрів газу, а у грошовому еквіваленті це 225-230 тисяч гривень.

«Якщо дорахувати до суми заробітну плату, яку раніше необхідно було платити працівникам, котрі обслуговують котли, сума економії протягом року складе понад 300 тисяч гривень. А на виготовлення колектора ми витратили лише 30 тисяч гривень», – наголосив Євгеній Нагорний.

Сонячний колектор планують використовувати і взимку, замінивши воду в установці на антифриз. За словами залізничників, при пасивному сонячному випромінюванні вода нагрівається до 30 градусів. Щоб було комфортно в душових, її будуть трохи підігрівати за допомогою котлів.

 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.